Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Rozběhla se vyřazovací část, což znamená i konec pro některé týmy. Cesta letošní Open Game skončila třeba celku Ukulele, který však potrápil dosud suverénního rivala

Ukulele neodehrálo základní skupinu zrovna ideálně. Na kontě mělo pouze jedinou výhru, která byla ještě navíc kontumační. Ve zbývajících zápasech potom vždy prohrálo o čtyři nebo pět gólů. Sobota ráno ale jako by přinesla nápravu.

Před florbalisty Ukulele stála výzva v podobě Sokolu Rudná v prvním kole play-off. A mužstvo pojmenované po hudebním nástroji zvítězilo 8:3, když si již během úvodní půle vytvořilo komfortní náskok. Otázkou zůstávalo, zda se podaří stejným způsobem postoupit i přes Kladenský expres.

Středočeši do té doby procházeli turnajem hladce. Vyhráli svoji základní skupinu a každé utkání zvládli aspoň pětibrankovým rozdílem. Jednou se trefili dokonce devatenáctkrát, potom zase šestnáctkrát. Očividně dost odlišné rozpoložení od Ukulele.

Nicméně v play-off to byl, aspoň podle skóre, rovnocenný boj. Ukulele nenechalo protivníka utéct do většího náskoku a až do konce byli na dostřel. Nakonec ovšem padli 3:5. „Byli jsme jak na kolotoči, ale hráli jsme na morál. Můžu říct za nás všechny, že jsme nadmíru spokojeni s vyrovnaným výsledkem i přes naše výkony, které nebyly po celou dobu turnaje takové, jaké měly,“ shrnul gólman Ivo Sikora.

Právě brankář Ukulele byl už minulý týden na mládežnické Open Game, kde chytal za mistry juniorské kategorie IBL Ca$halmu. „Organizace je na stejné úrovni. Hlavně tady asi moc večírky ne, to jsem si užil na juniorském turnaji. Teď se soustředím na florbal a partu. Turnaj je bezva, jezdím tady každý rok,“ řekl Sikora.

Co se týče konkrétně týmu Ukulele, zúčastnil se dospělé Open Game už podruhé. „Jsme už starší ročníky, takže večírky neexistují. Hezky v osm večerka. Jinak turnaj je super, proto jsme opět přijeli,“ doplnil za Ukulele autor jednoho gólů a tří asistencí David Hrnčíř.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Ohlédnutí: do boje šli mladší žáci, elévové nebo přípravka

Na letošním ročníku Brno Open Game se dostalo také na dětské kategorie, které se teprve připravují na velký mládežnický florbal. Jak se dařilo družstvům, která nastoupila mezi mladšími žáky, elévy nebo přípravkami? V mladších žácích byla konkurence poměrně nabitá. Přihlásilo se bezmála čtyřicet týmů, které

Ohlédnutí: takto dopadly dívčí kategorie na Open Game

Jsou věci, které se na mládežnickém Brno Open Game nemění. Jednou z nich je bohaté složení kategorií dívek, které i letos soupeřily na turnaji. Připomeňme si tak výsledky juniorek, dorostenek nebo týmů žákyň. Kategorie juniorek nabídla konkurenci čtrnácti družstev s ambicemi na vítězství. Po základních skupinách přitom zůstaly bez porážky

#MujOpenGame: sociální sítě po závěru turnaje

Že Brno Open Game 2021 už dávno skončil? To vůbec ničemu nevadí! I v této době přibývají nové příspěvky pod oficiálními hashtagy, které stojí za zmínku v našem souhrnu. Používejte #MujOpenGame také v období turnajového klidu, všechno sledujeme a dáváme zajímavým fotkám prostor.

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

TURNAJ POD ZÁŠTITOU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

            

Copyright © 2021 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS