Hummel
Opengame
Winter
Opengame
Slovak
Opengame
01.07.2014 23:20:11
 

Thank you for the great tournament! Floorball Club Partizan had a great time, we learned a lot and it was great experience for us. I hope that we will come back again to your beautiful city.

Best regards from Belgrade!

 

Ještě malé doplnění k turnaji Amatérů nejlepší hráči turnaje:
 
Nejlepší hráč Rytíři z Brtníku č.46 David Chvosta
nejlepší hráč Asper Šumperk č. 4 Michal Šíma
 
 
Blahopřejeme!
01.07.2014 06:41:24

Tak tohle potěší….

 

Thank you from Sweden

Hi!

 

All the members of the two teams from Team Köping wants to thank you very much for a great tournament. Your way of organize tournaments in CR is much better than mostly of the swedish organizors.

 

We´ve already decided that we will comeback next year. Hopefully with more than just seven players in the male team.

 

Best regards

Alexander

Player of Team Köping

Turnaj o 244 týmech, v jedenácti halách a s účastí šesti zemí Evropy. Takový byl letošní turnaj v Brně. Turnaj, který rok od roku roste a může se chlubit 95% návratovostí týmů. K tomu připočtěte oblíbenou soutěž Shot and Save, prize money a zajímavý doprovodný program. Přes 40 organizátorů a více než 750 utkání. To byl letošní Open Game.

 

V druhém hracím víkendu se do Brna sjely týmy v kategoriích mužů, žen a amatérů. Ti tradičně v Brně oslavují turnaj, jako neoficiální mistrovství ČR. Ve všech kategoriích byla velká konkurence, která leckdy míchala kartami neobvyklým způsobem. Vyrovnanost týmů byla velká a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo si odveze zlato z Open Game.

 

V mužské kategorii se do poslední čtyřky probojovaly týmy BSP Liberta, ZUG Selections, Richmond a FBŠ Hattrick Brno. V těchto týmech běhalo spoustu zajímavých florbalových osobností, ať už současných, nebo nedávno minulých – Rebro, Bábíček, Koutný, von der Pahlen, Coufal, Juhaňák, Martin Koutný, a mnoho dalších. Již tato plejáda jmen slibovala velmi zajímavou a napínavou podívanou.

 

V prvním semifinále se proti sobě postavil tým Hattricku a ZUG Selections. Oba týmy vstupovaly do utkání s pokorou. Hattrick velmi dobře bránil a skvěle zachytal jejich brankář, který dokázal sem tam chytit i nemožné, k tomu obětavé zákroky obránců a překvapení bylo na světě. Hattrick sice možná trošku překvapivě, ale naprosto zaslouženě postoupil přes tým vedeným Martinem Koutným do finále. „Trošku jsme zaspali začátek. Hráli jsme proti velmi dobře připravenému a organizovanému týmu a to bylo pro nás velmi složité,“ dodává bývalý kapitán brněnský buldoků, Martin Koutný.

 

Ve druhém semifinále se proti sobě postavily týmy BSP Liberta a Richmond, který letos nabral formu a plul jistě za svým snem. Konečně zvednout pohár pro vítěze turnaje nad svou hlavu. Ač možná zkušenější Liberta tentokrát tahala za kratší konec. Richmond s útokem Coufal – Jiří Koutný – Juhaňák, předváděl skvělý, rychlý a efektivní florbal. Navíc se nebývale tento zápas vydařil i bývalému hráči extraligových Bulldogs, Radimovi Filovi a výsledek byl na světě. Ve finále se proti sobě postavily týmy Richmondu a Hattricku. „Jsem rád, že se nám to konečně po těch letech podařilo, bylo to složité, ale jsme tam,“ neskrýval svou radost Radim Fila, kapitán Richmondu. Oproti tomu vyšťavená Liberta neskrývala zklamání. „Uf, bylo to náročné, nemáme už žádné síly, asi musíme už jezdit na tři lajny, jinak se to nedá. Soupeři blahopřejeme a za rok se uvidíme,“ na dálku blahopřál soupeři Martin Ryneš, bývalý hráč a kapitán SSK Future.

 

Finále přineslo zajímavý souboj. Hattrick chtěl opět svou dobrou defenzivou vyzrát na soupeře, ale ten byl tentokrát jednoznačně proti. Zejména Coufal s Juhaňákem se prosazovali a sázeli Hattricku jednu branku za druhou a zaslouženě si odvází z Brna zlaté medaile a prémii v podobě 1000 eur. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni David Coufal z Richmondu a Martin Houšť z FBŠ Hattrick Brno.

 

V ženské kategorii se prosadily týmy Team Koping, 1. AC Uherský Brod, What's us a FbŠ „pipni.cz“ Bohemians. V prvním semifinále si to rozdaly týmy z Brodu a výběr z Jihlavy – What's us. Ač byly hráčky z Brodu věkem ještě juniorky se soupeřkami se moc nepáraly a pustily se do nich se vší vervou. Zkušený soupeř však dokázal kontrovat, a tak toto utkání došlo, až do samostatných nájezdů, kde byly šťastnější právě hráčky z Uherského Brodu. „Jsme velmi rády, že se nám to povedlo, je to skvělý úspěch. Tohle jsme opravdu nečekaly,“ zářila štěstím nejlepší hráčka 1. AC Uherský Brod, Martina Indrová.

 

V druhém semifinále se schylovalo k souboji, na který se těšila celá hala. Extraligové hráčky Bohemky tahaly za kratší konec a po půlce prohrávaly. Nesložily však zbraně a zavelely do útoku. Ve velmi rychlém a tvrdém utkání dokázaly srovnat a dostat tak zápas do prodloužení, kde zkušená golmanka Christianová již pohlídala postup svého týmu, až do finále. „Soupeřky hrály velmi dobře, je vidět obrovský rozdíl ve fyzické a atletické přípravě Švédek a holek z ČR. Jsem rád, že jsme nakonec vyhráli,“ dodával po zápase trenér Bohemians, Michal Jedlička. Na straně Bohemians se mimo jiné objevily takové hráčky, jako Žůrková, Bočanová, Hyršlová a další. „O soupeři jsme vůbec nic nevěděly, byl to velmi dobrý zápas. Jsme rády, že jsme sem dojely a zahrály si tolik dobrých utkání. Za rok přijedeme určitě znovu,“ dodává nejlepší hráčka týmu z Kopingu, Malin Fransson.

 

Ve finálovém utkání i přes bojovný výkon nestačily hráčky Brodu na Bohemians a padly. Nicméně jejich vystoupení na turnaji bylo velmi milým překvapením. Holkám byl poblahopřát osobně i Michal Jedlička, a tak mohly odjíždět z turnaje spokojené.

 

V amatérské soutěži postoupili do finále týmy Rytířů z Brtníku a FbC Asper Šumperk. Velmi dobré utkání kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu dospělo, až do samostatných nájezdů. Tam byl šťastnější tým ze Šumperka, který si poprávu mohl odvést nejen pohár a medaile, ale také nálepku neoficiálního mistra ČR v amatérech.

 

Celý turnaj se obešel bez větších problémů, až na pár výjimek, které musel vyřešit ředitel turnaje, Dan Koubek. „Na turnaji jsou jasná pravidla, hlavně u soupisek. Tu bohužel některé týmy nedodržely, a museli jsme jim utkání zkontumovat. Vše se dá řešit, když se chce, tak snad se tomu do budoucna vyvarujeme,“ dodává s přáním v hlase Koubek.

 

A jak bude pokračovat další série turnajů Hummel Open Game? „Již nyní zasedneme a řekneme si, co a jak dál. Vyhodnotíme turnaj a začneme připravovat ročník příští. Půjde již o 7. a 9. ročník našich turnajů, takže je potřeba nezaspat a pracovat opravdu koncepčně a dlouhodobě,“ upozorňuje Koubek.

 

Další ročníky turnajů se uskuteční takto:

 

7. ročník mládežnického florbalového turnaje Hummel Open Game Kids 2015

18. - 21. 6. 2015

 

9. ročník mezinárodního florbalového turnaje Hummel Open Game Adults 2015

25. - 28. 6. 2015

 

Více informací, článků, fotografií, rozhovorů a dalších materiálů o turnaji najdete na www.opengame.cz a nebo na www.facebook.com/hummelopengame.

 

Pořadí v mužské kategorii Hummel Open Game 2014:

 

1. místo Richmond

2. místo FBŠ Hattrick Brno

3. místo ZUG Selections

4. místo BSP Liberta

 

Pořadí v ženské kategorii turnaje Hummel Open Game 2014:

 

1. místo FbŠ "pipni.cz" Bohemians

2. místo 1. AC Uherský Brod

3. místo Team Koping

4. místo What's us

 

Pořadí v amatérské kategorii turnaje Hummel Open Game 2014:

 

1. místo Rytíři z Brtníku

2. místo FbC Asper Šumperk

3. místo FIALOVÉ KOBRY GLOBO GYM

4. místo Sexy Bombónky

 

 

O právě proběhlém turnaji jsme si popovídali s hlavním organizátorem celého turnaje, Danem Koubkem. Turnaj, kde bylo 244 týmů, ze sedmi různých zemí, jedna z největších akcí nejen na Moravě, ale v celé ČR. Těch nej, které turnaj měl bylo mnoho. Jak to viděl právě Dan Koubek?

Dane, jak hodnotíš celý turnaj?

Já mám svůj úhel pohledu, vidím vše z druhé strany opony. Vím o všech chybičkách a už mám nachystané změny pro nový ročník aby se turnaj posouval dále z naší organizační stránky.

Z čeho ti šel mráz po zádech v průběhu celého turnaje?

Někdy mi jde mráz po zádech z chování některých rodičů při zápasech. A fajn bylo slyšet švédskou hymnu kterou zpívalo všech 14 hráček Kopingu. Jsem moc rád, že se podařilo je do Brna přilákat. Považuji to za ocenění nejen turnaje, ale celého brněnského florbalu.

Je něco, co se letos opravdu nepovedlo?

Myslím si, že vše mělo standardní průběh, jen zájem lidí o online přenosy, online video a webové stránky byl obrovský. I letos budeme muset posílit servery. :)

Jaké změny chystáte do budoucna?

Turnaj chceme zkvalitňovat zejména doprovodnými službami. Chceme přivést do Brna více zahraničních týmů, což je pro nás velká výzva. Nově chystáme na dospělou část novinku v kategoriich, chceme připravit turnaj pro hráče do 20 let.

Můžeš nám prozradit jména svých organizátorských kolegů, ať Vaši čtenáři a účastníci ví, kdo dělá tuto výjimečnou akci?

Rád jim udělám reklamu – Vít Filipi – organizátor a technické zajištění turnaje, Jiří Wagner – PR manažer turnaje, Saba Grycová – platby, registrace, administrativa. Moc jim tímto děkuji za spolupráci. Samozřejmě těch, kterým by slušelo poděkovat je mnoho, ale tohle je ten nejužší organizátorský tým.

Už víš, kdy bude další ročník Hummel Open Game?

Ano, vím to přesně. Dětský turnaj 18. - 21. 6., dospělácký 25. - 28. 6. 2015. Ač se to nezdá pomalu začneme plánovat další ročník. Je to kopa práce.

Blahopřejeme k úspěšně ukončenému ročníku Hummel Open Game a ať ty další jsou minimálně stejně úspěšné.

30.06.2014 13:33:17
Termíny dalšího ročníku Hummel Open Game:
 
Kids: 18. - 21. 6. 2015
Adults: 25. - 28. 6. 2015
 
Zapsat do diářů! 
Těšíme se na Vás!
29.06.2014 23:54:11
Vážení přátelé, 
 
chtěli bychom poděkovat všem hráčům a hráčkám, realizačním týmům, rozhodčím, pořadatelům, organizátorům, partnerům, sponzorům a všem, kteří se podíleli na letošních turnajích Hummel Open Game!
 
Snad jste si to všichni s námi užili a těšíme se na Vás další rok opět v Brně!
 
Vedení turnaje

Opengame - Dospělí - nové video

Opengame - KIDS - nové video

Opengame - upoutávka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna


 

 

 

 

Copyright © 2013 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic