Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Registrace pro 11. ročník mládežnického turnaje a 13. ročník dospělého turnaje je spuštěna! 

Tradičně se turnaj odehraje ve dvou termínech. Dětská část je na programu od 20. 6. do 23. 6. 2019, mužský turnaj se odehraje v termínu 27. 6.–30. 6. 2019

 

Registrovat své týmy můžete až do 30. 4. 2019

 

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ - ODKAZ ZDE

SEZNAM KATEGORIÍ - ODKAZ ZDE

autor: Dan Koubek

Úspěšná obhajoba pro Richmond
Účastníci mužské kategorie byli letos rozděleni do čtyř základních skupin. V nabité konkurenci pak usilovali o co nejlepší postupové výsledky před play-off. Plný počet výher zaznamenali Gullivers Brno nebo FBC Jatka Matějka. Naopak minimální bodové rozdíly dělily týmy ve skupině C, kde zvítězili o skóre Panthers Praha před brněnskými Bulldogs.

Ve vyřazovací části došlo i ke dvěma dvouciferným výsledkům. První kolo play-off zahájil debaklem Gymnázium Chomutov proti Sokolu Rudná Junioři (14:3) a Richmond proti Blueberries Modra (15:4). A vývoj turnaje nakonec dovedl obě mužstva až do samotného finále. Richmond si však musel na své cestě poradit s ambiciózními výběry Peaches IBK a Gullivers, zatímco Gymnázium mělo namále proti Heinebergu. Chomutov rozhodl o postupu až díky pozdnímu vyrovnání a úspěchu v samostatných nájezdech.

Vrchol Open Game zvládl poměrně přesvědčivě Richmond. Zásluhou slepených gólů v prvním poločase upravil skóre do nadějné podoby a vedení už udržel. Výsledek pečetil ve druhé půli Jiří Koutný a dopomohl Richmondu k obhajobě loňského zlata. Stříbrné medaile tak zbyly na Gymnázium Chomutov.

V ženském finále přišlo nájezdové drama
Na turnaji žen se představilo osm družstev, mezi nimiž nechyběly ani loňské vítězky ze Židenic. Jejich kvalita byla znát už ve skupině, kdy vyhrály třikrát za sebou s celkovým skóre 13:0. Druhou skupinu zakončilo na první pozici DT LiMo.

Favoritky postupovaly dále i ve vyřazovací fázi Open Game. Kvůli prohře s lídry skupin se musely rozloučit hráčky White Devils (0:11 s DT LiMo) nebo Protivný & Sprostý (0:7 se Židenicemi). Oba týmy předváděly natolik dobré výkony, že na ně čekala účast ve finále.

Zápas o zlato začaly lépe Židenice, ale DT LiMo ukázalo povedený obrat. Extraligové družstvo přesto ještě vyrovnalo a šlo se do nájezdů. Napínavý závěr turnaje dopadl ve prospěch Židenic, které braly zlaté medaile po trefě Kateřiny Rybníčkové. Na prvenství tak dosáhl stejný tým jako minulý rok.

Flamingos mají letos double
Početná konkurence se sjela na turnaj amatérů – v základních skupinách startovalo 51 mužstev. Přesvědčivé výsledky zaznamenávali IBK Aces či Bejvávalo, kteří herně zastínili i obhájce titulu Hattrick. Brňané byli třetí ve skupině a play-off pro ně skončilo už v prvním kole po porážce od MOPRA.

Zkušenosti z těžkých utkání nejlépe zužitkovali Saigon a Flamingos Brno. Tyto výběry uspěly i v zápasech, které se pro ně nevyvíjely ideálně, a zajistily si místo v duelu o celkový triumf. První část hry patřila Flamingos s jejich náskokem 6:0, ale Saigon ukázal neuvěřitelnou stíhací jízdu. Nakonec to však nestačilo a prohrál 6:7. Vítězství na Open Game znamená pro Flamingos druhou trofej sezóny poté, co v Brně opanovali i Amatérskou florbalovou ligu.

autor: Dan Koubek

Dorostenci Boleslavi výrazně překonali loňské umístění
Turnaj dorostenců zahájily boje v sedmi základních skupinách. V této fázi dali nejvíce branek Black Angels, kteří zaznamenali skóre 35:4. V nejpočetnější skupině o šesti týmech se dařilo Šternberku s patnácti body, čímž přeskočil rivaly jako Gullivers, Zlín nebo Královské Vinohrady. Skupinu E, kde měly devět bodů družstva Boleslavi, Prague Tigers a IBK Södra Böhmen, nakonec vyhráli Středočeši.

Postupný průběh turnaje přinášel stále vyrovnanější výsledky. Například SKV hrálo s Otrokovicemi 0:0 po základní hrací době. Pražané si proto museli vybojovat pokračování na Open Game až v samostatných nájezdech. Výjimkou se stali Black Angels, kteří otevřeli play-off dvěma jasnými úspěchy (15:0 a 9:2). Pomalu tak už pomýšleli na medaili. Semifinále jim však uteklo poté, co je o kolo dříve zastavil Kaštang gang obratem z 0:2 na 3:2.

Kaštan gang pak zvítězil i mezi nejlepšími čtyřmi, když vyřadil výsledkem 1:0 po nájezdech Liberec. Druhým finalistou byla Mladá Boleslav, jež procházela play-off díky minimu inkasovaných gólů. Ve finále ji proto čekala dosud největší výzva. Technology rychle otevřelo skóre a mělo dobrou pasáž na začátku druhé půle. Tyto momenty nasměrovaly Boleslav za zlatem, přestože Kaštang gang v závěru ještě snižoval ztrátu. Pro hráče Boleslavi jde o velký posun, protože loni skončili hned v prvním vyřazovacím kole.

Plantážníci po dvou letech na první příčce
Prestižní zápasy se konaly v kategorii BU19. Nejstarší chlapecká družstva byla rozdělena do šesti skupin, z nichž vykrystalizovali potenciální favorité na medaile. Kvalitu prokazovali IBK Plantážníci, Black Angels, FBC Ostrava nebo Tatran Střešovice s Hattrickem Brno. Všechny tyto celky se staly lídry skupiny na úkor svých soupeřů.

Největší duely ale přišly až v play-off. Náročnou cestu do finále podstoupily Střešovice, které tři utkání ze čtyř dovedly do nájezdů. A pokaždé uspěly. Do bitvy o nejcennější kov zamířili i Plantážníci, jimž se až na semifinále proti FBC Ostrava (0:2) podařilo vždy vyhrát vysokým rozdílem.

Výběrový tým dal dva góly v prvním dějství. To bylo důležité pro zbytek střetnutí, kdy Tatran dotahoval skóre. Ale snažil se marně. Ve prospěch Plantážníků mluvil stav 4:1, jenž odstartoval oslavu zlata. IBK tak doplnilo svůj minulý triumf z roku 2016.

Ve finále GU17 se potkaly vítězky skupin
Letošního ročníku turnaje se zúčastnilo jedenáct celků dorostenek. Začátek se povedl zejména FBŠ Jihlava, která si pojistilo čelo skupiny před Ivanti Tigers. Slibné výsledky si připsaly také hráčky Black Angels, jež přeskočily Aligators Pozořice či Židenice. Pražankám k tomu pomohlo i nejvyšší vítězství základní části nad FBC Plzeň (8:0).

V navazující fázi Open Game o sobě dalo vědět také MMKS Podhale. Úvodní duel play-off proti Aligators totiž zvládly Polky s přehledem 8:1. Přesto byla Jihlava v semifinále nad jejich síly a musely se spokojit s bronzem. Stejně na tom byly Bulldogs Brno po nezdaru s Black Angels (0:4). Brňanky však mohly brát třetí pozici jako velký úspěch, protože turnaj zahájily s jediným bodem z pěti měření sil.

O prvenství se tak utkaly vítězky skupin. Jihlava se ve finále ani jednou neprosadila a florbalistky Black Angels si pohlídaly výhru 3:0.

Pro zlato GU19 si došel výběr Vítkovic
Kategorie juniorek byla letos hodně silná. Potvrdila to i účast prvního finského týmu v historii turnaje – FB Factor. Zároveň přijely loňské mistryně IBK Kachny nebo tradičně kvalitní Vítkovice či Tatran. Právě poslední dvě zmiňovaná družstva na sebe narazila již ve skupině a byla z toho remíza 4:4. Formu prokazovaly také Ivanti Tigers, které ovládly svoji skupinu bez inkasované branky.

Během play-off došlo na tuhé boje. Ve čtvrtfinále postoupily juniorky Střešovic těsně 5:4 přes IBK Žížalky. Jednoduchý zápas neměl ani FB Factor proti Kachnám (2:0). Nejmenší možný rozdíl skóre rozhodl i o složení finále, neboť Tatran v semifinále vypadl s Tigers kvůli porážce 3:4. Do finále kromě Jižního Města pokračovaly Vítkovice, jež s klidem vyhrály 6:1. Ivanti tak padlo ve druhém finále během posledních tří ročníků.

autor: Dan Koubek

Kategorii BU13 rozhodly až samostatné nájezdy
Turnaj mladších žáků nabídl spoustu zajímavých situací. Vyrovnaná střetnutí často hrál Atlas Blansko, který v základní skupině A hned dvakrát remizoval. Poslední tři zápasy skupiny C byly naopak hodně gólové, protože Sparta jednoznačně porazila Slavkov (17:0) a Dúbravku (10:0). Slavkov byl také u úspěchu Zlína v poměru 14:2. Jeden z nejvíce přesvědčivých výkonů předvedly Gorily Plzeň, jež uzavřely úvod turnaje čtyřmi výhrami se skóre 45:2.

Na začátku play-off došlo k několika dramatickým utkáním. Mezi ně patřil duel JEMOBU s Black Angels 2006 (2:3) nebo Panthers Otrokovice – Gepardi Brno (3:4). V samostatných nájezdech zvítězilo lotyšské Rubene/KSS nad pražskými Panthers (7:6pn). Největší rozdíl si vypracovali Troopers White proti Hattricku Black při výhře 20:0.

Až do finále postoupil Zlín Lions U13, který ve čtvrtfinále a semifinále vždy vyhrál pouze o gól. V souboji o zlato pak dostal za soupeře IBK TORVIT. Lvi ztratili vedení ze startu zápasu a před koncem druhé půle museli dohánět manko 1:2. To se jim podařilo a v samostatných nájezdech se šlo až do náhlé smrti. Rozhodující trefu si připsal Jakub Vít, což zajistilo Zlínu titul.

Tatran Střešovice vítězem kategorie BU15
Mezi staršími žáky byla jako každoročně velká konkurence. Na Open Game 2018 se přihlásilo přes 50 týmů s ambicemi na turnajový úspěch. Nejlépe ze skupin vyšla družstva Hattricku Blue, Kanonýrů Kladno nebo Tatranu Střešovice s Vítkovicemi. Právě Ostravané měli unikátní bilanci branek 52:1. Bez porážky však prošli prvními duely i Gullivers Brno, Liberec a Otrokovice.

Povedený vstup do vyřazovací části zaznamenali IBK Jellies s Českou Lípou, kteří přestříleli své soupeře z Bílovce a Dobrušky 12:1. Klubové derby čekalo na Panthers Praha, v němž hlavní celek uštědřil B-týmu debakl 18:2. V pozdější fázi play-off došlo také na samostatné nájezdy. Z nich vyšly vítězně Otrokovice a Uherský Brod. Přesto oba tyto výběry minulo čtvrtfinále, kde se už hrálo o medailová umístění.

Následná semifinále dopadla postupem Liberce přes Vítkovice (4:2) a Tatranu přes Gullivers A (7:3). Vrchol turnaje tak sliboval kvalitní utkání o zlato. Klíčová část zápasu přišla v prvním poločase po třech trefách Střešovic, jež tím napravily loňský konec ve starších žácích bez medaile.

Z druhého místa ve skupině starších žákyň pro triumf
Dívčí kategorii GU15 obstaralo deset účastníků ze všech koutů republiky. Po bojích ve skupinách to vypadalo, že největšími favoritkami do play-off budou Znojmo a Zlín Lions. Tyto týmy vyhrály čtyřikrát v řadě a nedostaly více než tři branky. Za nimi se držely devítibodová družstva Sparty a Vítkovic.

Výsledky další fáze turnaje ale zamíchaly předběžnými předpoklady. I když se vítězky skupin probojovaly do semifinále, dále už pavoukem nepokračovaly. Zlín nestačil na Slavii Plzeň (1:4) a Znojmo prohrálo nejtěsněji 0:1 s Vítkovicemi. Zlaté medaile nakonec čekaly na Vítkovice, jež sice dvakrát přišly o jednogólový náskok, ale v nájezdech si ho vzaly nadobro zpět zásluhou Kateřiny Perutkové.

autor: Dan Koubek

Přípravka Bulldogs si doplnila sbírku medailí
Nejmladší týmy, které se zúčastnily Open Game 2018, nastoupily v kategorii přípravek. Základní skupiny byly dvě a v každé se utkalo osm družstev. Ani bod neztratili pouze Black Angels 2009, jejichž skóre ze sedmi zápasů bylo 44:2. Hned za nimi se umístily ve skupině Gorily Plzeň se šesti výhrami. Dobře si vedl i lotyšský výběr Rubene/KSS na čtvrté příčce tabulky.

Druhou skupinu zakončili na první pozici Bulldogs Brno. Ti tak překonali o dva body svého městského rivala Hattrick Red. Za brněnskými celky pak následovalo slovenské ATU Košice, jež například remizovalo s Vítkovicemi 2:2. Gólově nejvýraznějším výsledkem základní části bylo skóre 15:0. Na něj dosáhli právě lídři skupin Black Angels a Bulldogs (proti Hattricku Blue a České Lípě).

Do play-off pokračovaly všechny týmy, přičemž o soupeři rozhodovalo umístění z úvodní fáze turnaje. Do čtvrtfinále se tak probojovali vesměs favorité podle výsledků ve skupině. Přesto se první kolo stalo konečnou pro Rubene a Hornets Brno, kteří nestačili na papírově horší Troopers Moravany a Gullivers B.

Medailové bitvy čekaly na čtyři družstva. Po prohře v semifinále zbyl bronz pro Hattrick Red (3:4 s Vítkovicemi) a ATU Košice (2:8 s Bulldogs). Velké finále Vítkovice–Bulldogs nakonec ovládli brněnští hráči výsledkem 8:2. Kromě bronzu 2016 a stříbru 2017 tak přípravka Bulldogs získala i nejcennější kov.

 

Sparta uspěla v nejtěžším zápase
Mezi elévy poměřilo síly 37 účastníků. Se stoprocentní bilancí po základní části pokračovaly turnajem Hattrick Blue, Sparta Praha, Znojmo nebo Vítkovice. Nejvyrovnanější byla skupina C, kde Panthers Praha, Záhorská Bystrica i Hattrick Black nasbírali shodně devět bodů.

Z 36 střetnutí play-off se pouze jednou šlo do samostatných nájezdů. Stalo se tak v prvním vyřazovacím kole, kdy Tatran Střešovice RED podlehl Technology Mladá Boleslav 4:5. Ve čtvrtfinále naopak jednoznačně zvítězil Hattrick Blue nad Záhorskou Bystricou (12:0) a Sparta nad Prague Tigers (11:2). Právě tyto týmy se následně potkaly ve finále turnaje.

Poslední duel elévů přinesl vyrovnaný boj. Ještě tři minuty před koncem základní hrací doby platil remízový stav. Hned potom ale dal na 5:4 Šimon Diviš a dopomohl Spartě ke zlatým medailím. Žádný jiný zápas na Open Game nebyl pro Pražany tolik náročný. Hattricku nakonec zůstalo stříbro a bronz připadl Vítkovicím s Black Angels 2007.

 

Hranice opět padly ve finále
Turnaj v kategorii mladších žákyň přivítal devět družstev ve dvou skupinách. Výsledkových zaváháním se vyhnuly jak hráčky Olomouce, tak Hranic. To pro ně znamenalo prvenství v úvodní fázi Open Game. Třeba proti Aligators se však Olomouc hodně nadřela, aby vyhrála aspoň 2:1.

Čtvrtfinále nabídlo poměrně těsná utkání. Jednobrankovým rozdílem postoupily florbalistky Bulldogs (1:0 se Znojmem) a Black Angels (4:3 s Aligators). Tyto výběry ale herně narazily v semifinále, kde si finále zajistily Hranice a Olomouc.

Hranice stejně jako před rokem pomýšlely na celkové prvenství. Ani tentokrát jim to ale nevyšlo. Olomouc si udržela turnajovou neporazitelnost a gólem v posledních dvou minutách si vytvořila klíčový náskok., který přetavila v celkové vítězství na Open Game.

Autor: Tadeáš Mima

autor: Dan Koubek

Jsme rádi, že ještě před vypuknutím registrací 13. ročníku Hummel Open Game vám můžeme představit mladšího sourozence - Brno florbal festival.

První ročník tohoto turnaje se uskuteční na začátku školního roku 2019/2020, konkrétně v termínech 6. až 8. září a 13. až 15. září a je otevřen pro všechny mládežnické kategorie.

Nehledejte již soupeře na přátelská utkání před novou sezónou, přijeďte si užít do Brna turnaj, který bude tou pravou přípravou pro váš tým. Veškeré nutné informace najdete na oficiálním webu turnaje www.brnoff.cz

 

autor: Dan Koubek
DALŠÍ AKTUALITY

REGISTRACE pro Hummel OpenGame 2019 spuštěna!

Registrace pro 11. ročník mládežnického turnaje a 13. ročník dospělého turnaje je spuštěna!  Tradičně se turnaj odehraje ve dvou termínech. Dětská část je na programu od 20. 6. do 23. 6. 2019, mužský turnaj se odehraje v termínu 27. 6.–30. 6. 2019.    Registrovat své týmy můžete až do 30. 4. 2019   REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ - ODKAZ

Souhrn 2018 - dospělá část turnaje

Úspěšná obhajoba pro Richmond Účastníci mužské kategorie byli letos rozděleni do čtyř základních skupin. V nabité konkurenci pak usilovali o co nejlepší postupové výsledky před play-off. Plný počet výher zaznamenali Gullivers Brno nebo FBC Jatka Matějka. Naopak minimální bodové rozdíly dělily týmy ve skupině C, kde zvítězili o skóre

Souhrn 2018 - dorostenci a junioři

Dorostenci Boleslavi výrazně překonali loňské umístění Turnaj dorostenců zahájily boje v sedmi základních skupinách. V této fázi dali nejvíce branek Black Angels, kteří zaznamenali skóre 35:4. V nejpočetnější skupině o šesti týmech se dařilo Šternberku s patnácti body, čímž přeskočil rivaly jako Gullivers, Zlín nebo

Copyright © 2019 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS