Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Letošní ročník Brno Open Game je již kompletně minulostí. Turnaj však nabídl řadu skvělých momentů a velkých vítězství, která stojí za to si opět připomenout. Pojďme se tak podívat, co přinesly kategorie juniorů, dorostenců a starších žáků.

Mládežnická sezóna se vůbec nerozběhla, mistrovství republiky nebylo. Spousta týmů tak přišla o možnost poměřit síly se soupeři z jiných regionů a bojovat o nejcennější trofej. O to více se ale zvětšila prestiž Open Game, protože brněnský turnaj najednou byl skvělou šancí vynahradit si měsíce bez florbalu.

Do kategorie juniorů se přihlásilo 45 týmů, což slibovalo kvalitní konkurenci a dobré souboje. Z nich postoupilo do finálového dne osm čtvrtfinalistů, mezi kterými byla i dvě družstva Tatranu Střešovice. Ta na sebe potom narazila v semifinále, kdy Střešovice Red zdolaly PSN Tatran Střešovice 3:2. Vyzyvatelem červeného výběru se stalo IBL Ca$halmu, jež nakonec i celý turnaj ovládlo. Vedle PSN Tatranu slavilo bronz i Mírně Napřed.

Mezi turnajové vítěze se však zapsal právě i Tatran Střešovice – a to v kategorii dorostenců. Ze čtyřiceti startujících týmů si vedly nejlépe Střešovice Black, jimž vyšlo finále proti FG Teamu vysoko 9:1. „Finále byl dobrý zápas. Totálně jsme je roznesli a vyhráli o osm branek,“ vyzdvihl Adam Kučera ze sestavy vítězů.

Zlatí medailisté si došli k trofeji přesvědčivým způsobem. Ve skupině vyhráli všechna utkání při skóre 40:2 a přidali pět výher z vyřazovacích kol. I když je pravda, že semifinále s Libercem urvali pouze o jedinou trefu a závěr duelu byl hodně dramatický. Druhým držitelem bronzu vedle Severočechů se stal další tatranský účastník Střešovice Red.

Padesátka týmů naskočila do turnaje starších žáků, což znamenalo velkou konkurenci v bitvách o cenné kovy. To ukazovaly také poměrně vyrovnané výsledky ve čtvrtfinále, kde byl maximální rozdíl ve skóre tři branky. Zato v semifinále si počínali Bulldogs Brno Black s Panthers Praha WILD vcelku suverénně a šli do boje o prvenství.

Na nejvyšší příčce se nakonec umístili Pražané, protože se jim povedl závěr druhé půle. Během ní dokonali obrat a zvítězili 4:3. „Jako tým jsme ukázali skvělý výkon. Výsledek byl možná i trochu se štěstím, ale jsem rád, že to tak dopadlo,“ říkal jeden ze střelců Panthers Vojtěch Petráň. Bronzové pozice obsadili Sokol Brno I EMKOCase Gullivers a ACEMA Sparta Praha Yellow.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Ohlédnutí: do boje šli mladší žáci, elévové nebo přípravka

Na letošním ročníku Brno Open Game se dostalo také na dětské kategorie, které se teprve připravují na velký mládežnický florbal. Jak se dařilo družstvům, která nastoupila mezi mladšími žáky, elévy nebo přípravkami? V mladších žácích byla konkurence poměrně nabitá. Přihlásilo se bezmála čtyřicet týmů, které

Ohlédnutí: takto dopadly dívčí kategorie na Open Game

Jsou věci, které se na mládežnickém Brno Open Game nemění. Jednou z nich je bohaté složení kategorií dívek, které i letos soupeřily na turnaji. Připomeňme si tak výsledky juniorek, dorostenek nebo týmů žákyň. Kategorie juniorek nabídla konkurenci čtrnácti družstev s ambicemi na vítězství. Po základních skupinách přitom zůstaly bez porážky

#MujOpenGame: sociální sítě po závěru turnaje

Že Brno Open Game 2021 už dávno skončil? To vůbec ničemu nevadí! I v této době přibývají nové příspěvky pod oficiálními hashtagy, které stojí za zmínku v našem souhrnu. Používejte #MujOpenGame také v období turnajového klidu, všechno sledujeme a dáváme zajímavým fotkám prostor.

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

TURNAJ POD ZÁŠTITOU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

            

Copyright © 2021 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS