Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Letošní ročník Brno Open Game je již kompletně minulostí. Turnaj však nabídl řadu skvělých momentů a velkých vítězství, která stojí za to si opět připomenout. Pojďme se tak podívat, co přinesly kategorie juniorů, dorostenců a starších žáků.

Mládežnická sezóna se vůbec nerozběhla, mistrovství republiky nebylo. Spousta týmů tak přišla o možnost poměřit síly se soupeři z jiných regionů a bojovat o nejcennější trofej. O to více se ale zvětšila prestiž Open Game, protože brněnský turnaj najednou byl skvělou šancí vynahradit si měsíce bez florbalu.

Do kategorie juniorů se přihlásilo 45 týmů, což slibovalo kvalitní konkurenci a dobré souboje. Z nich postoupilo do finálového dne osm čtvrtfinalistů, mezi kterými byla i dvě družstva Tatranu Střešovice. Ta na sebe potom narazila v semifinále, kdy Střešovice Red zdolaly PSN Tatran Střešovice 3:2. Vyzyvatelem červeného výběru se stalo IBL Ca$halmu, jež nakonec i celý turnaj ovládlo. Vedle PSN Tatranu slavilo bronz i Mírně Napřed.

Mezi turnajové vítěze se však zapsal právě i Tatran Střešovice – a to v kategorii dorostenců. Ze čtyřiceti startujících týmů si vedly nejlépe Střešovice Black, jimž vyšlo finále proti FG Teamu vysoko 9:1. „Finále byl dobrý zápas. Totálně jsme je roznesli a vyhráli o osm branek,“ vyzdvihl Adam Kučera ze sestavy vítězů.

Zlatí medailisté si došli k trofeji přesvědčivým způsobem. Ve skupině vyhráli všechna utkání při skóre 40:2 a přidali pět výher z vyřazovacích kol. I když je pravda, že semifinále s Libercem urvali pouze o jedinou trefu a závěr duelu byl hodně dramatický. Druhým držitelem bronzu vedle Severočechů se stal další tatranský účastník Střešovice Red.

Padesátka týmů naskočila do turnaje starších žáků, což znamenalo velkou konkurenci v bitvách o cenné kovy. To ukazovaly také poměrně vyrovnané výsledky ve čtvrtfinále, kde byl maximální rozdíl ve skóre tři branky. Zato v semifinále si počínali Bulldogs Brno Black s Panthers Praha WILD vcelku suverénně a šli do boje o prvenství.

Na nejvyšší příčce se nakonec umístili Pražané, protože se jim povedl závěr druhé půle. Během ní dokonali obrat a zvítězili 4:3. „Jako tým jsme ukázali skvělý výkon. Výsledek byl možná i trochu se štěstím, ale jsem rád, že to tak dopadlo,“ říkal jeden ze střelců Panthers Vojtěch Petráň. Bronzové pozice obsadili Sokol Brno I EMKOCase Gullivers a ACEMA Sparta Praha Yellow.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Partneři turnaje

            

TERMÍN turnaje Hummel OpenGame 2022

14. ROČNÍK MLÁDEŽNICKÉHO FLORBALOVÉHO TURNAJE BRNO HUMMEL OPEN GAME KIDS 2022 23.6. - 26.6. 2022 16. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FLORBALOVÉHO TURNAJE BRNO HUMMEL OPEN GAME 2022 30. 6. - 3. 7. 2022 Brno

Výpis všech KATEGORIÍ pro Hummel OpenGame 2022

14. ROČNÍK MLÁDEŽNICKÉHO FLORBALOVÉHO TURNAJE BRNO HUMMEL OPEN GAME KIDS 2022 23.6. - 26.6. 2022 Brno Juniorky - 2003 a 2004 s tím, že mohou nastupovat dorostenky Junioři - 2003 a 2004 s tím, že mohou nastupovat dorostenci Dorostenky - 2005 a 2006 s tím, že mohou nastupovat starší žákyně Dorostenci - 2005 a 2006 s tím, že mohou nastupovat starší žáci Starší

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

TURNAJ POD ZÁŠTITOU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

            

Copyright © 2022 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS