Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Když týmy jednou přijedou na Brno Open Game, často se rády vrací i v dalších letech. Jedním takovým příkladem jsou Fialové Kobry Globo Gym, které ovládly loňskou kategorii Hobby. A nebylo to poprvé, co se na brněnských hřištích představily.

Florbalisté Fialových Kober zvládli finále 2020 a dosáhli na velký úspěch. Vyhráli totiž už potřetí během deseti let, co Open Game navštěvují a naplno si užívají atmosféru letního turnaje. Finálový souboj s SK Domaslavice dopadl výsledkem 4:2, přičemž Kobry v posledních minutách vedly jen o gól. Vítězství však před koncem pojistily a mohly slavit.

Uplynulý ročník skvěle vyšel Kamilu Bříškovi, jenž za devět zápasů nasbíral 19 gólů a pět asistencí. V samotném finále potom zaznamenal hattrick a potvrdil roli tahouna. „Ve finále se nám konečně podařilo jít od začátku do vedení, nemuseli jsme jako ve čtvrtfinále i semifinále otáčet. Náskok nás proto trochu uklidnil. Hráli jsme hodně na míčku a vytvářeli si šance z brejků, z naší strany krásný duel,“ řekl bezprostředně po zlatém úspěchu Bříška.

Mistři kategorie Hobby si však museli titul tvrdě vydřít. Do turnaje sice vstoupili výhrou 10:0 nad Sokolem Husovice, ale všechny následující bitvy už byly pořádné drama. V základní skupině se nestalo, že by Fialové Kobry zvítězily výrazněji než o tři trefy. Každé utkání tak přinášelo drama až do posledních chvilek. „A postupně to gradovalo. Čtvrtfinále, semifinále i finále byly v podstatě na stejné úrovni,“ přibližoval Bříška.

Ve čtvrtfinále si tým poradil 8:5 s Gykovy Stars, semifinále proti Flamingos Brno dopadlo 6:2 a finále skončilo již zmiňovaným triumfem. Florbalový Globo Gym na brněnské Open Game tak napodobil svoji filmovou předlohu z filmu Vybíjená. Tam také Fialové Kobry musely zamakat na sto procent, aby dosáhly na celkový úspěch v soutěži.

Ideální šance pro hobby hráče

Hobby, neboli „amatérská“ část Open Game má velkou tradici. Každoročně přijede do Brna spousta nadšenců, kteří si chtějí hlavně zahrát florbal a pobavit se. Mohou tak poměřit síly se soupeři z ostatních regionů, s nimiž se třeba běžně nepotkají, ale jsou na podobné výkonnostní úrovni. V každém duelu tak o něco jde a vždy je na co koukat.

Jak bude vypadat letošní ročník? Opět se dá očekávat zajímavé obsazení a super zápasy. Pro Brno Open Game je nejdůležitější radost ze hry a pozitivní emoce, které florbal může při utkáních přinášet. Přesně to je hlavní cíl nejen mezi hobby hráči, ale i v elitní kategorii turnaje.

Už jste registrovali svůj tým pro nadcházející Brno Open Game 2021? Přihlášky jsou stále otevřené, což nabízí vynikající šanci zahrát si v sezóně, která sportu zatím úplně nepřála. Nepromeškejte svoji šanci a zapište se na https://www.opengame.cz/registrace-tymy/. Mládežnické kategorie se utkají v termínu 24.–27. června 2021, dospělí hráči pak 1.–4. července 2021.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Staň se pořadatelem Brno Open Game 2021!

Nemáš žádné plány během termínu Open Game? Potom se nabízí skvělá šance! Stále se můžeš přihlásit do organizačního týmu turnaje a získat řadu výhod. Pořadatelé mají přidelěnou svoji halu, kde během turnaje pomáhají, aby všechno běželo podle plánu. A jak se mezi ně zapojit? Stačí vyplnit jednoduchý formulář,

Registrace jedou! Stále máte možnost zúčastnit se Open Game 2021

S letošním ročníkem Brno Open Game se počítá. Registrace týmů je stále možná, nezapomeňte se tak přihlásit a uhasit žízeň po florbale! Ani letos nebude chybět turnaj pro mládežnické kategorie i dospělé. Pro děti jsou připraveny souboje od minipřípravek až po juniory, mužské týmy potom budou rozděleny do skupin Hobby, Pro a Elite. Chcete se zapojit i vy? Stále

Návrat zpět: připomeňte si mistry Open Game 2020

Přestože se v roce 2020 mnoho turnajů nekonalo, jeden z nich byl jistota. Opět se totiž uskutečnil Brno Open Game, který se přizpůsobil omezením a nabídl účastníkům v rámci možností co nejlepší zážitek. Jak covidový ročník vypadal? I přes všemožná opatření zůstala turnaji klasická doba konání. Pro mládež i dospělé kategorie se samostatně vyhradily

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

Copyright © 2021 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS