Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Co nevyšlo v roce 2019, dokázali dotáhnout právě teď. Florbalisté IBK Södra Böhmen opanovali elitní kategorii Open Game, když ve finále přetlačili Team Kazachstan.

Hráčům Södra Böhmen trofej z Brna zatím těsně unikala, ale tentokrát se jim zadařilo. Poslední zápas turnaje proti Teamu Kazachstan zvládli 4:2, přičemž ani jednou v duelu neprohrávali. Během prvního dějství si vybudovali náskok o dvě branky, který nakonec přetrval až do finálního skóre.

Stále však bylo potřeba hlídat, aby se Kazachstan nevrátil do boje. „Věřili jsme, že jsme florbalově lepší. Jenže kluci už dříve předvedli, že umí porazit silné soupeře a v jednom turnajovém utkání se může stát cokoliv. Bylo to opatrné a bez tempa, nicméně na jistotu jsme si došli pro výhru,“ sdělil s jedenácti góly nejlepší střelec mužstva Matěj Černý.

„Myslím si, že nám turnaj vyšel skvěle. Vyhráli jsme, takže spokojenost. Ale nutno dodat, že vyhrát mohl úplně kdokoliv, protože tady hrála spousta kvalitních týmů. Jsem rád, jak to dopadlo,“ zmínil Černý.

Södra Böhmen přitom nedostala nic zadarmo. Na cestě play-off totiž přišel i krizový moment. „Hned v osmifinále jsme kolem poloviny utkání prohrávali 1:3, ale věřili jsme, že máme na to výsledek otočit. Povedlo se a potom jsme si šli pro celkové prvenství,“ upozornil Černý na obětavý výkon hráčů jižních Čech.

Zajímá vás, jak probíhalo finále elitní kategorie? Online přenos najdete v odkazu ZDE.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Ohlédnutí: do boje šli mladší žáci, elévové nebo přípravka

Na letošním ročníku Brno Open Game se dostalo také na dětské kategorie, které se teprve připravují na velký mládežnický florbal. Jak se dařilo družstvům, která nastoupila mezi mladšími žáky, elévy nebo přípravkami? V mladších žácích byla konkurence poměrně nabitá. Přihlásilo se bezmála čtyřicet týmů, které

Ohlédnutí: takto dopadly dívčí kategorie na Open Game

Jsou věci, které se na mládežnickém Brno Open Game nemění. Jednou z nich je bohaté složení kategorií dívek, které i letos soupeřily na turnaji. Připomeňme si tak výsledky juniorek, dorostenek nebo týmů žákyň. Kategorie juniorek nabídla konkurenci čtrnácti družstev s ambicemi na vítězství. Po základních skupinách přitom zůstaly bez porážky

#MujOpenGame: sociální sítě po závěru turnaje

Že Brno Open Game 2021 už dávno skončil? To vůbec ničemu nevadí! I v této době přibývají nové příspěvky pod oficiálními hashtagy, které stojí za zmínku v našem souhrnu. Používejte #MujOpenGame také v období turnajového klidu, všechno sledujeme a dáváme zajímavým fotkám prostor.

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

TURNAJ POD ZÁŠTITOU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

            

Copyright © 2021 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS