Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Cesta za titulem z Open Game nevyjde ani tentokrát. Gymnázium Chomutov vypadl ve čtvrtfinále elitní kategorie na IBF Tuppar Střešbörg. Ten postoupil i přes infarktový závěr.

V roce 2018 hrálo Gymnázium Chomutov finále, od té doby potom vždy postoupilo aspoň do čtvrtfinále. A letos byly ambice, aby se opět podařila účast v závěrečném utkání Open Game. Nicméně osud – a především soupeři ze Střešbörgu – byli razantně proti.

Gymnázium uhrálo první kolo play-off proti IBK Tulimme Juoda celkem jasně 9:3. Směrem ke čtvrtfinále turnaje tak sebevědomí rozhodně nechybělo. První gól však dali Pražané a Chomutov musel obracet. To do konce první půle dokázal a držel těsný náskok 3:2.

Druhý poločas ovšem vyšel perfektně Tupparu, jenž čtyřmi trefami v řadě získal solidní vedení. Hattrick přitom završil Jaroslav Petrák. Florbalisté Gymnázia se proto museli vyhecovat a v posledních minutách ještě snížili na kontaktní rozdíl, jenže nevyrovnali. Chomutov tak končí mimo medailové pozice a nezopakuje ani finále kategorie Elite.

Užité jako každý rok

„Po prohře se turnaj těžko hodnotí. Mrzí nás, že jsme nepostoupili,“ přiznal Jakub Marek. Bek Gymnázia Chomutov si připsal na turnaji dvě branky a jednu asistenci. „Měli jsme cíl zahrát si i v neděli, ideálně v odpoledním programu. To chybí celkovému dojmu, ale Open Game jsme si samozřejmě užili jako každý rok,“ vyzdvihl.

Nejen pro Gymnázium šlo o první turnaj po dlouhé pauze, která byla znát. „Hlavně ve skupině, než jsme se s kluky nějak sehráli. Ale já i kluci máme rádi zdejší halu, což nám trochu usnadnilo situaci. Bylo určitě super, že se elitní část přesunula z Maloměřic sem na VUT,“ těšilo Marka.

V sobotu večer bude známo kompletní složení semifinále Elite. O medaile se bude bojovat v neděli od devíti hodin.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Ohlédnutí: do boje šli mladší žáci, elévové nebo přípravka

Na letošním ročníku Brno Open Game se dostalo také na dětské kategorie, které se teprve připravují na velký mládežnický florbal. Jak se dařilo družstvům, která nastoupila mezi mladšími žáky, elévy nebo přípravkami? V mladších žácích byla konkurence poměrně nabitá. Přihlásilo se bezmála čtyřicet týmů, které

Ohlédnutí: takto dopadly dívčí kategorie na Open Game

Jsou věci, které se na mládežnickém Brno Open Game nemění. Jednou z nich je bohaté složení kategorií dívek, které i letos soupeřily na turnaji. Připomeňme si tak výsledky juniorek, dorostenek nebo týmů žákyň. Kategorie juniorek nabídla konkurenci čtrnácti družstev s ambicemi na vítězství. Po základních skupinách přitom zůstaly bez porážky

#MujOpenGame: sociální sítě po závěru turnaje

Že Brno Open Game 2021 už dávno skončil? To vůbec ničemu nevadí! I v této době přibývají nové příspěvky pod oficiálními hashtagy, které stojí za zmínku v našem souhrnu. Používejte #MujOpenGame také v období turnajového klidu, všechno sledujeme a dáváme zajímavým fotkám prostor.

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

TURNAJ POD ZÁŠTITOU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

            

Copyright © 2021 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS