Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Dorostenci Boleslavi výrazně překonali loňské umístění
Turnaj dorostenců zahájily boje v sedmi základních skupinách. V této fázi dali nejvíce branek Black Angels, kteří zaznamenali skóre 35:4. V nejpočetnější skupině o šesti týmech se dařilo Šternberku s patnácti body, čímž přeskočil rivaly jako Gullivers, Zlín nebo Královské Vinohrady. Skupinu E, kde měly devět bodů družstva Boleslavi, Prague Tigers a IBK Södra Böhmen, nakonec vyhráli Středočeši.

Postupný průběh turnaje přinášel stále vyrovnanější výsledky. Například SKV hrálo s Otrokovicemi 0:0 po základní hrací době. Pražané si proto museli vybojovat pokračování na Open Game až v samostatných nájezdech. Výjimkou se stali Black Angels, kteří otevřeli play-off dvěma jasnými úspěchy (15:0 a 9:2). Pomalu tak už pomýšleli na medaili. Semifinále jim však uteklo poté, co je o kolo dříve zastavil Kaštang gang obratem z 0:2 na 3:2.

Kaštan gang pak zvítězil i mezi nejlepšími čtyřmi, když vyřadil výsledkem 1:0 po nájezdech Liberec. Druhým finalistou byla Mladá Boleslav, jež procházela play-off díky minimu inkasovaných gólů. Ve finále ji proto čekala dosud největší výzva. Technology rychle otevřelo skóre a mělo dobrou pasáž na začátku druhé půle. Tyto momenty nasměrovaly Boleslav za zlatem, přestože Kaštang gang v závěru ještě snižoval ztrátu. Pro hráče Boleslavi jde o velký posun, protože loni skončili hned v prvním vyřazovacím kole.

Plantážníci po dvou letech na první příčce
Prestižní zápasy se konaly v kategorii BU19. Nejstarší chlapecká družstva byla rozdělena do šesti skupin, z nichž vykrystalizovali potenciální favorité na medaile. Kvalitu prokazovali IBK Plantážníci, Black Angels, FBC Ostrava nebo Tatran Střešovice s Hattrickem Brno. Všechny tyto celky se staly lídry skupiny na úkor svých soupeřů.

Největší duely ale přišly až v play-off. Náročnou cestu do finále podstoupily Střešovice, které tři utkání ze čtyř dovedly do nájezdů. A pokaždé uspěly. Do bitvy o nejcennější kov zamířili i Plantážníci, jimž se až na semifinále proti FBC Ostrava (0:2) podařilo vždy vyhrát vysokým rozdílem.

Výběrový tým dal dva góly v prvním dějství. To bylo důležité pro zbytek střetnutí, kdy Tatran dotahoval skóre. Ale snažil se marně. Ve prospěch Plantážníků mluvil stav 4:1, jenž odstartoval oslavu zlata. IBK tak doplnilo svůj minulý triumf z roku 2016.

Ve finále GU17 se potkaly vítězky skupin
Letošního ročníku turnaje se zúčastnilo jedenáct celků dorostenek. Začátek se povedl zejména FBŠ Jihlava, která si pojistilo čelo skupiny před Ivanti Tigers. Slibné výsledky si připsaly také hráčky Black Angels, jež přeskočily Aligators Pozořice či Židenice. Pražankám k tomu pomohlo i nejvyšší vítězství základní části nad FBC Plzeň (8:0).

V navazující fázi Open Game o sobě dalo vědět také MMKS Podhale. Úvodní duel play-off proti Aligators totiž zvládly Polky s přehledem 8:1. Přesto byla Jihlava v semifinále nad jejich síly a musely se spokojit s bronzem. Stejně na tom byly Bulldogs Brno po nezdaru s Black Angels (0:4). Brňanky však mohly brát třetí pozici jako velký úspěch, protože turnaj zahájily s jediným bodem z pěti měření sil.

O prvenství se tak utkaly vítězky skupin. Jihlava se ve finále ani jednou neprosadila a florbalistky Black Angels si pohlídaly výhru 3:0.

Pro zlato GU19 si došel výběr Vítkovic
Kategorie juniorek byla letos hodně silná. Potvrdila to i účast prvního finského týmu v historii turnaje – FB Factor. Zároveň přijely loňské mistryně IBK Kachny nebo tradičně kvalitní Vítkovice či Tatran. Právě poslední dvě zmiňovaná družstva na sebe narazila již ve skupině a byla z toho remíza 4:4. Formu prokazovaly také Ivanti Tigers, které ovládly svoji skupinu bez inkasované branky.

Během play-off došlo na tuhé boje. Ve čtvrtfinále postoupily juniorky Střešovic těsně 5:4 přes IBK Žížalky. Jednoduchý zápas neměl ani FB Factor proti Kachnám (2:0). Nejmenší možný rozdíl skóre rozhodl i o složení finále, neboť Tatran v semifinále vypadl s Tigers kvůli porážce 3:4. Do finále kromě Jižního Města pokračovaly Vítkovice, jež s klidem vyhrály 6:1. Ivanti tak padlo ve druhém finále během posledních tří ročníků.

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Věřil jsem nové koncepci, prozradil vedoucí marketingu Pavel Kocourek

Na chodu Open Game se podílel už v minulých letech, ale tentokrát ho čekala úplně nová výzva. Pavel Kocourek letos převzal roli hlavního marketingového pracovníka a pokusil se nastolit nový způsob, jakým bude turnaj prezentován.  Máš za sebou první ročník v roli marketingového pracovníka Open Game. Jaké z toho máš

Držíme si laťku, za kterou se nemusíme stydět, říká ředitel turnaje Dan Koubek

Průběh Hummel Open Game 2019 měl stejně jako v minulých letech pod dohledem ředitel turnaje Dan Koubek. V rozhovoru se vrátil k uplynulé akci a vyzdvihl důležité myšlenky, které tento ročník přinesl. Jaký je váš celkový dojem z letošního Hummel Open Game? Myslím si, že se nám podařilo uspořádat turnaj v takové kvalitě, na jakou jsou naši

Shrnutí dospělé části Hummel Open Game 2019

Uplynulý týden patřil na Hummel Open Game 2019 dospělým kategoriím. Připomeňte si ve zkratce vítěze jednotlivých kategorií a jejich putování za turnajovým triumfem. Do kategorie amatérů zasáhlo 38 mužstev rozdělených do osmi základních skupin. Úvodní fází turnaje prošli bez zaváhání Shooters Beta, Žltý Sneh, a

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

          

Copyright © 2019 Váš prostor, s.r.o. | Webdesign Pavel Kocourek | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS