Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Hummel Open Game zná kompletní složení semifinále dospělých. Zjistěte, která družstva postoupila z dopoledních čtvrtfinále do bojů o nejcennější medaile.

První na řadě byla v neděli čtvrtfinále kategorie Muži Pro. Jasného skóre 4:0 dosáhli The Pisstols, kteří vyřadili Klobásníky. Tři góly padly už v prvním poločase a během druhé části The Pisstols pouze pojistili svůj postup do semifinále. Tam je budou čekat Pološílené veverky. Mezi nejlepší čtveřici pokračuje i FBC Tornados Hradec Králové po výhře nad Gykovy Stars. Florbalisté Tornados uspěli nejtěsnějším rozdílem 2:1.

V nájezdech si museli vybojovat postup hráči IBK Aces, kteří narazili na Tatran selection. Ti inkasovali úvodní gól duelu a následně výsledek obrátili. Za Tatran selection se však dvakrát trefil Georgios Tzimas a dotáhl zápas k remíze 2:2. Vítězným nájezdem pak poslal dále Aces Jiří Šincl. V semifinále je tak čekají Tornados.

Napínavý konec po normální hrací době byl i na hale Vodova. Pološílené veverky dvakrát prohrávaly, ale vždy dokázaly srovnat a nakonec rozhodl v nájezdech René Mikel. „Utkání bylo docela jednoznačné, akorát my jsme lépe bránili a chtěli jsme zkoušet brejky. Dva z nich vyšly a vyhráli jsme díky nájezdům,“ shrnul střelec. „Bylo tam místo, zkusil jsem to a vyšlo to. Obrovskou zásluhu má náš gólman, s jeho výškou odchytat takové čtyři nájezdy, bylo něco famózního,“ vyzdvihl výkon týmové opory.

V semifinále Mužů Elite se představí BSP Liberta díky úspěchu 8:4 nad Bylo nás 8. Tým Liberty si vytvořil už v první půli dostatečný náskok a ani přes náročnější druhé dějství si nenechal utéct postup. Medailových bojů se zúčastní také IBK Södra Böhmen, protože si poradila s Gymnáziem Chomutov 6:2.

Dramatické utkání muselo obracet FBC Jatka Matějka proti Hulící četě. Ta se střelecky prosadila jako první a šla do druhého poločasu s vedením. To jim ale vzalo mezi 29. a 31. minutou duo Jan Grábl (2+0) a Lukáš Jalový (0+2).

FBK Bobrky rozstřílelo ve svém čtvrtfinále 9:3 PatyZon Masters. Zápas však byl hodně dlouho vyrovnaný a až s blížícím se koncem získávaly Bobrky výraznější převahu. „Ze začátku jsme si mysleli, že půjde o těžkého soupeře, což se nakonec i ukázalo. Kluci to ale brutálně odjezdili, blokovali střely, krásné nahrávky, super hra!“ radoval se brankář Matěj Kubíček. Přesto si myslí, že jeho výkon mohl být o trochu lepší. „Udělal jsem dvě chybičky, ze kterých potom vyplynul gól. Naštěstí mi to však prošlo,“ vysvětlil.

Do semifinále amatérů pokračuje Bejvávalo, které ovládlo přestřelku proti Shooters Beta. Konečný stav byl 9:4, když se hned na sedmi trefách podílel Vojtěch Fedra (4+3). Poměrně jasný rozdíl si zajistili také Flamingos Brno vítězstvím 6:2 nad FBC Hradec nad Moravicí. Totožným výsledkem postupuje i Žltý sneh, na němž skončily Zvadlý listy Kladno.

Čtvrtým účastníkem semifinále bude MOPRA. Ta si připsala úspěch 6:1 nad Excellentem. „Myslím si, že jsme předvedli úplně ten nejlepší výkon, co jsme mohli. Snažili jsme se hrát svoji hru a řekl bych, že z naší strany super,“ hodnotil hráč Petr Hübl. Výsledek tak podle něj odpovídá obrazu hry.

„Asi jsme čekali více a že soupeř bude silnější. Nakonec jsme se drželi našeho plánu a zvládli jsme to. Náš cíl už byl vlastně splněn postupem přes čtvrtfinále, ale určitě se budeme snažit dál,“ doplnil Hübl.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Hummel Open Game už plánuje svůj další ročník

Ani příští rok nebude v Brně chybět významná florbalová akce. Mezinárodní turnaj Hummel Open Game měl letos na programu už svůj třináctý ročník a jeho tradice bude pokračovat i nadále. Příští Open Game 2020 tak bude celkově už čtrnáctá, přičemž se v rámci ní odehraje podvanácté turnaj dětí. Právě mládežnické

Věřil jsem nové koncepci, prozradil vedoucí marketingu Pavel Kocourek

Na chodu Open Game se podílel už v minulých letech, ale tentokrát ho čekala úplně nová výzva. Pavel Kocourek letos převzal roli hlavního marketingového pracovníka a pokusil se nastolit nový způsob, jakým bude turnaj prezentován.  Máš za sebou první ročník v roli marketingového pracovníka Open Game. Jaké z toho máš

Držíme si laťku, za kterou se nemusíme stydět, říká ředitel turnaje Dan Koubek

Průběh Hummel Open Game 2019 měl stejně jako v minulých letech pod dohledem ředitel turnaje Dan Koubek. V rozhovoru se vrátil k uplynulé akci a vyzdvihl důležité myšlenky, které tento ročník přinesl. Jaký je váš celkový dojem z letošního Hummel Open Game? Myslím si, že se nám podařilo uspořádat turnaj v takové kvalitě, na jakou jsou naši

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

          

Copyright © 2019 Váš prostor, s.r.o. | Webdesign Pavel Kocourek | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS