Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Když týmy jednou přijedou na Brno Open Game, často se rády vrací i v dalších letech. Jedním takovým příkladem jsou Fialové Kobry Globo Gym, které ovládly loňskou kategorii Hobby. A nebylo to poprvé, co se na brněnských hřištích představily.

Florbalisté Fialových Kober zvládli finále 2020 a dosáhli na velký úspěch. Vyhráli totiž už potřetí během deseti let, co Open Game navštěvují a naplno si užívají atmosféru letního turnaje. Finálový souboj s SK Domaslavice dopadl výsledkem 4:2, přičemž Kobry v posledních minutách vedly jen o gól. Vítězství však před koncem pojistily a mohly slavit.

Uplynulý ročník skvěle vyšel Kamilu Bříškovi, jenž za devět zápasů nasbíral 19 gólů a pět asistencí. V samotném finále potom zaznamenal hattrick a potvrdil roli tahouna. „Ve finále se nám konečně podařilo jít od začátku do vedení, nemuseli jsme jako ve čtvrtfinále i semifinále otáčet. Náskok nás proto trochu uklidnil. Hráli jsme hodně na míčku a vytvářeli si šance z brejků, z naší strany krásný duel,“ řekl bezprostředně po zlatém úspěchu Bříška.

Mistři kategorie Hobby si však museli titul tvrdě vydřít. Do turnaje sice vstoupili výhrou 10:0 nad Sokolem Husovice, ale všechny následující bitvy už byly pořádné drama. V základní skupině se nestalo, že by Fialové Kobry zvítězily výrazněji než o tři trefy. Každé utkání tak přinášelo drama až do posledních chvilek. „A postupně to gradovalo. Čtvrtfinále, semifinále i finále byly v podstatě na stejné úrovni,“ přibližoval Bříška.

Ve čtvrtfinále si tým poradil 8:5 s Gykovy Stars, semifinále proti Flamingos Brno dopadlo 6:2 a finále skončilo již zmiňovaným triumfem. Florbalový Globo Gym na brněnské Open Game tak napodobil svoji filmovou předlohu z filmu Vybíjená. Tam také Fialové Kobry musely zamakat na sto procent, aby dosáhly na celkový úspěch v soutěži.

Ideální šance pro hobby hráče

Hobby, neboli „amatérská“ část Open Game má velkou tradici. Každoročně přijede do Brna spousta nadšenců, kteří si chtějí hlavně zahrát florbal a pobavit se. Mohou tak poměřit síly se soupeři z ostatních regionů, s nimiž se třeba běžně nepotkají, ale jsou na podobné výkonnostní úrovni. V každém duelu tak o něco jde a vždy je na co koukat.

Jak bude vypadat letošní ročník? Opět se dá očekávat zajímavé obsazení a super zápasy. Pro Brno Open Game je nejdůležitější radost ze hry a pozitivní emoce, které florbal může při utkáních přinášet. Přesně to je hlavní cíl nejen mezi hobby hráči, ale i v elitní kategorii turnaje.

Už jste registrovali svůj tým pro nadcházející Brno Open Game 2021? Přihlášky jsou stále otevřené, což nabízí vynikající šanci zahrát si v sezóně, která sportu zatím úplně nepřála. Nepromeškejte svoji šanci a zapište se na https://www.opengame.cz/registrace-tymy/. Mládežnické kategorie se utkají v termínu 24.–27. června 2021, dospělí hráči pak 1.–4. července 2021.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Turnajová aplikace

Také letos bude k dispozici mobilní aplikace Brno Open Game pro telefony s operačním systémem Android. V ní naleznete všechny důležité informace týkající se turnaje. Aplikace je úplně stejná jako v minulém ročníku. Pokud ji máte stále nainstalovanou, není tak potřeba ji stahovat nově. Pro všechny uživatele je aplikace ke stažení přes Google Play

Letošní prezence týmů pro dětskou část Open Game se uskuteční ve foyer staré haly Vodova.

Letošní prezence týmů pro dětskou část Open Game se uskuteční ve foyer staré haly Vodova. Prezence týmů se uskuteční ve foyer staré haly Vodova – a to ve středu 23. 6. od 12 do 20 hodin a ve čtvrtek 24. 6. od 7:30 do 18 hodin. Před příchodem na prezenci by týmy už měly mít správně vyplněné soupisky. Během prezence pak týmy doplatí ubytování,

Akční nabídka: objednejte si sportovní oblečení od INA SPORT

Speciální nabídku si pro vás připravil turnajový partner INA SPORT! V odkazu, který najdete níže, máte skvělou šanci vybrat si sportovní oblečení za akční cenu. INA SPORT nabízí ke koupi kompletní tréninkové sety, dresy a řadu dalších produktů v mnoha variantách. Co všechno akční nabídka obsahuje, najdete včetně

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

TURNAJ POD ZÁŠTITOU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

        

Copyright © 2021 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS