Starší příspěvky:12

1. SC Vítkovice Oxdog (Přípravka BU9)


BLACK ANGELS 2005 (Elévové BU11)


FBC Liberec Blue (Mladší žáci BU13)


ACEMA Sparta Praha Red (Starší žáci BU15)


MMKS Podhale (Starší žákyně GU15)


4sport-florbal.cz (Dorostenci BU17)


TEMPISH FBS Olomouc (Dorostenky GU17)


IBK Plantážníci (Junioři BU19)


Herbadent FK JM (Juniorky GU19)


IBK PořádMálo (Amatéři)


Florbal Židenice (Ženy)


Zug Selection (Muži)

autor: Michal Jilka
28.06.2016 11:25:21

10. ročník Hummel Open Game navštívilo v kategorii mužů celkem 31 týmů, které byly nalosovány do šesti skupin. A hned skupina A nabídla atraktivní souboje týmů Richmond v čele s Martinem Tokošem, švýcarského Zug Selection s Billy Nilssonem či Martinem Koutným nebo švédského Köpingu.

Tři týmy prošly základní skupinou bez zaváhání a ztráty jediného bodu – obhájci titulu itelligence Bulldogs Brno, BSP Liberta a Dream Team Vidláci.

První vyřazovací kolo nabídlo převážně jednoznačné zápasy a postupy favoritů. Nejvíce se s postupem do osmifinále natrápili hráči FBC Jatka Matějka, kteří až v páté sérii nájezdů udolali Team Köping s Alexanderem Jaskou. Jednoduchý postup neměl ani celek LastMinute, který ve třinácti gólové přestřelce nakonec udolal Gymnázium Chomutov.

Duely šestnácti nejlepších přinesly nečekané konce. S turnajem se rozloučila BSP Liberta, kterou poctivým bojovným výkonem zdolali brněnští Gullivers, a skončil také Richmond, který i přes celou řadu svých šancí padl v zápase s IBK Pocemkamdeš. Nadějný výsledek neudrželi pro změnu Vidláci, kteří ztratili nadějně rozjetý zápas s Jatkou Matějkou. Jednoduchou úlohu neměl rozhodně ani Polámanej Mixér v souboji s EKOZEM Selection, FbC Panthers B proti LastMinute či IBK Peaches s FbC Panthers. Jediné dva týmy, kterých si bez větších problémů zajistily postup do čtvrtfinále, byly Zug Selection a Bulldogs Brno.

Ve čtvrtfinále skončila cesta mladíků z IBK Peaches, kterým vystavili stopku v turnaji Gullivers. Brněnští Bulldogs, stejně jako Zug Selection, pokračovali v cestě turnajem, jako když nůž prochází máslem. Oba týmy nasázeli svým soupeřům devět branek a šli dále.  Do třetice to nevyšlo hráčům Jatky Matějky, kteří sehráli další zajímavý duel, tentokrát s FbC Panthers B, kterému podlehli až po nájezdech.

Shodnými výsledky 7:2 skončila obě semifinále. Zug Selection si nejdříve poradil proti sympaticky bojujícím Gullivers Brno, po nich se znovu po roce prošli do finále znovu po roce Bulldogs Brno, kteří zdolali Panthers B. Na poražené týmy čekaly bronzové medaile.

Finálový zápas byl skutečným vyvrcholením celého jubilejního ročníku Hummel Open Game, ve kterém zaúřadovala největší hvězda Zug Selection Billy Nilsson. Bulldogs ve finále po minutě hry vedli, ovšem švýcarský Zug dokázal dvěma trefami zápas otočit. Poločasový výsledek byl však 2:2. Předháněná pokračovala i ve druhé části, Zug znovu vedl, ale Bulldogs dvě minuty před koncem opět kontrovali. V rozmezí čtyřiceti vteřin si vzal znovu v zápase slovo Billy Nilsson, nejdříve završil hattrick a svým čtvrtým gólem a celkově 39. bodem na turnaji rozhodl o triumfu Zug Selection, na které čekal pohár a zlaté medaile. Bulldogs si odnesli medaile stříbrné. 

autor: Michal Jilka
27.06.2016 17:02:08

Na amatérský turnaj Hummel Open Game zavítalo 49 týmů, které byly následně rozděleny do devíti skupin. Pouze dva týmy si dokázaly udržet 100% bilanci ve skupině – Pacovští Honzíci a Asper Holba team.

Hned první kolo vyřazovacích bojů přineslo zajímavé výsledky a napínavé zápasy. Hned ve třech případech rozhodovaly o postupujících nájezdy a i další duely byly více či méně vyrovnané. Naopak kolo druhé přineslo celkem jednoznačné výsledky, mimo postupu Pacientů Luka nad Jihlavou a Klobásníků na nájezdy, a také těsného vítězství Hattricku nad Flamingos.

Osmifinále zažilo vyřazení jednoho z favoritů, obhájce prvenství Fialové Kobry Globo Gym. Konečnou jim až ve dvanácté sérii nájezdů vystavil slovenský tým Žltý Sneh Košice. V dalších duelech Asper Holba Team vyřadili hráče z týmu MOPRA, Tornados Hradec Králové si poradili s Lososonožci, Pacovští Honzíci nedali šanci Chodovu, IBK PořádMálo zdolali Pološílené Veverky, Pacienti Luka nad Jihlavou přehráli nemamprachy.com, Hradec nad Moravicí vyřadil Hattrick a krnovský Saigon přestřílel Klobásníky.

Sobotní večer patřil čtvrtfinalistům. Asper Holba Team nedal vůbec šanci borcům z Tornados, které porazili 10:2, Saigon přestřílel i díky osmigólovému příspěvku Jaromíra Filipa Žltý Sneh a Hradec nad Moravicí poněkud jednoznačně zdolal Pacienty Luka nad Jihlavou v poměru 6:1. V posledním zápase TOP 8 měl namále celek IBK PořádMálo, který s Pacovskými Honzíky prohrával už 1:3, ale nakonec zvítězil 4:3.

Semifinále nabídlo vyrovnané zápasy. Asper Holba Team odvrátila vyřazení z turnaje před branami finále po otočení nepříznivého stavu, kdy saigonští vedli již v 10. minutě 3:1. Do poločasu bylo ale srovnáno a dvěma rychlými góly na začátku druhé půle byl stav rázem otočený. Saigon si tak odvezl z Brna bronz. Ve druhém semifinále se hráči Hradce nad Moravicí a IBK PořádMálo předháněli ve vedení, až utkání dospělo k samostatným nájezdům. Čtvrtá série přinesla zásah Jana Charváta, který tak rozhodl o postupu PořádMálo do finále.

Závěrečný finálový duel nabídl divákům v bohunické hale třináct branek a drama až do konce. Divoká úvodní polovina, ve které se oba týmy střídaly ve vedení, skončila 3:3. Střeleckou chuť si do druhé části však přinesli hlavně hráči IBK PořádMálo a záhy vedli o čtyři branky. Asper Holba Team se ale nechtěl vzdát tak snadno do konce devatenácté minuty snížil na rozdíl jediné branky. Závěrečný nápor byl obrovský, IBK PořádMálo ale výsledek uhájilo a mohlo slavit titul za prvenství na turnaji

autor: Michal Jilka
27.06.2016 14:59:17

Ženský turnaj přilákal do Brna na jubilejní ročník Hummel Open Game celkem deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti týmech, ze kterých celky na prvních třech místech šly rovnou do čtvrtfinále, o dvě místa se utkaly celky na 4. a 5. místě jednotlivých.

Skupinu A si podmanily hráčky ELITE Praha, které se skóre 17:1 získaly plný počet bodů. Za nimi se seřadilo maďarské Hungary, J-e.l.i.t.a., další pražský celek Athletics a Ženy ve výprodeji. Skupina B byla, alespoň dle výsledků, o poznání vyrovnanější. Nakonec se z vítězství ve skupině mohl radovat ELITE Praha Team, za kterým se stejným počtem bodů skončily hráčky DT Samo, ELITE Bohemians, Florbalu Židenice a FC Mladá Boleslav.

V prvním kole play-off nejdříve vyřadily Židenice soupeřky Ženy ve výprodeji, po té se zásluhou Nikoly Červené podívaly do čtvrtfinále Athletics Praha.

Ve čtvrtfinále nepotvrdily své výsledky ve skupině a papírové předpoklady florbalistky ELITE Praha. I přes to, že v zápase s brněnskými Židenicemi vedly Pražanky 1:0, jejich soupeřky třemi góly v druhé části zápas otočily a postoupily. V malém pražském derby se následně poradily hráčky ELITE Praha Team s Athletics, postup neunikl ani týmu ELITE Bohemians, jenž vyřadil Hungary, a v posledním čtvrtfinále se s turnajem rozloučil celek J-e.l.i.t.a., který vypadl s DT Samo.

První nedělní semifinále dospělo až do samostatných nájezdů. V duelu mezi Židenicemi a DT Samo se na gól čekalo až do třinácté minuty a DT Samo vedlo. Pět minut před koncem zápasu však srovnala Aneta Federselová a šlo se na dovednostní soutěž, po které se z postupu do finále radovaly právě Brňanky. Na DT Samo zbyly bronzové medaile. Druhé semifinále proti sobě svedlo hráčky pražského klubu ELITE. Stav utkání byl dlouho vyrovnaný, ale více ze hry měly hráčky ELITE Praha Teamu, zatímco Bohemians se spíše bránily a čekaly na protiútoky. Utkání rozhodla přesilovka Bohemians, během kterého vstřelila vítězný gól Marcela Urbanová a výsledek dokonala Lenka Cupráková.

Finálový zápas neměl favoritky, obzvláště proto, že vzájemný zápas Židenic a Bohemians ve skupině skončil remízou 1:1. První polovinu utkání opanovaly hráčky brněnského týmu a zásluhou Martiny Indrové vedly. Ke konci druhého poločasu navíc přišlo navýšení skóre z hole Moniky Dundelové. Korigování stavu Lenky Cuprákové už ale nezměnilo nic na tom, že titul z ženského turnaje Hummel Open Game získal celek Florbal Židenice.

autor: Michal Jilka

Jen málokdo toho zažil tolik na Hummel Open Game, jak současný trenér Bulldogs Brno Jan Kadlec. Stal se úplně prvním vítězem Open Game v roce 2007 s týmem Vesmírní lidé, po té dělal několik let rozhodčího a v loňském roce si došel pro zlato už jako trenér „Buldoků“. Jak na těch deset let vzpomíná?

.... pokračování
autor: Michal Jilka

Martin Tokoš, jeden z nejlepších českých hráčů působící ve švédském týmu IBF Falun, hraje na turnaji za celek Richmondu.

Martine, i tebe vítám u nás na turnaji. Jak se hráč tvého kalibru dostane na Hummel Open Game?
Děkuju za přivítání. Jelikož je léto a tu hokejku si rád podržím přes ty prázdniny a moc mě nebaví běhat venku, takže si radši zahraju s klukama v hale. Znám samozřejmě kluky tady z Brna a hlavně můj dobrý kamarád Jirka Juhaňák, který se mnou hrál ve Vítkovicích, mi napsal, jestli si nechci zahrát. A bylo to rozhodně lepší volba, než sedět doma.

Ty jsi hráčem švédského Falunu, zeptám se obecně, jaký je největší rozdíl mezi švédskou a českou ligou?
Já si myslím, že úplně ve všem. Jak v důrazu, rychlosti, technické dovednosti, v tom jak tréninky probíhají a všechno okolo. Ti hráči mají na všechno strašně moc času, což je vidět i tady na turnaji. I ti kluci z extraligy jsou zvyklí podržet balon, tak to prostě ve Švédsku nefunguje. Tam podržíš balon a máš dva tři frajery na zádech, takže je to prostě rychlejší a ti hráči jsou na tom technicky úplně jinde a to vše dělá ze švédské ligy tu nejlepší na světě.

Tady na Hummel Open Game jsi poprvé? Co všechno o turnaji víš?
Tak nejsem tu poprvé, byl jsem tady asi před sedmi lety. Turnaj se hodně změnil, ale je to pořád o tom zahrát si florbal, podržet si hokejku, zaběhat si, pobavit se a trošku se rozehrát, protože se za měsíc vracím zpátky. Doufám, že s klukama dojdeme co nejdále a při nejlepším si odvést tu zlatou medaili. Hlavní je si to ale užít, všechny čtyři dny.

Jak jsi zatím spokojený s působením na turnaji?
Turnaj je to v pohodě, jsem rád. Měli jsme zatím hodně těžké soupeře, což umocňuje i to vedro, takže je to i náročné fyzicky, ale užívám si to. Je to určitě super příprava do sezóny. Ale jak se říká, turnaj nebo sezóna vždycky začíná v únoru, kdy startuje play-off, což je vlastně zítra, a tam se bude rozhodovat, takže snad to zvládneme a budeme hrát i v neděli.

autor: Michal Jilka

Billy Nilsson, double double Sweden champion, winner of Champions Cup and best shooter and forward of season 2014/2015 in Svenska Superligan. In this season he played in Zug and now he is on 10th annual of Hummel Open Game. In three games he scored three times and had six goal assist.  


So hi Billy, your career is really impressive. Who or what brought you to the Hummel Open Game?
My team, I play with Zug right now and for they it is a third time to go here and they asked me if I want to start too and they always look forward here.

Have you heard about Hummel Open Game earlier or the first time from your teammates?
Yeah exactly, it was first time from my teammates. They asked me if I want to join them because they have one spot so yes, I couldn’t say no.

What do you know about Hummel Open Game?
This is my first time, I know here are a lot of teams, different quality in the teams and it’s a tournament for everybody is it?

Yeah it is. You just played really tough match against Richmond. How did you see this match?
It’s like you said. It was tough game, we had some lucky shots there and let’s meet them again.

Do you know what teams or players can you meet on the tournament? Or who is your biggest rival?
That’s hard question because all information I have from my teammates so I have to say Richmond.

What is your personal goal here?
I wanna win, that’s everything. I don’t really have any personal goals actually. My team hasn’t win this tournament yet so, I just wanna win.

And last question is directly from tournament director Dan Koubek. What should team Hattrick Brno do to brings you to play for this team?
I don’t know, we’ll see in the future what they can do (he's laughing).

autor: Michal Jilka
Starší příspěvky:12

Copyright © 2017 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS