Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Na letošním ročníku Brno Open Game se dostalo také na dětské kategorie, které se teprve připravují na velký mládežnický florbal. Jak se dařilo družstvům, která nastoupila mezi mladšími žáky, elévy nebo přípravkami?

V mladších žácích byla konkurence poměrně nabitá. Přihlásilo se bezmála čtyřicet týmů, které začaly cestu turnajem v osmi základních skupinách. Utkání přinesla dost vysokých vítězství a výrazné rozdíly ve skóre, což prokázala třeba Olomouc (skóre ve skupině 73:4) nebo Vítkovice (43:5).

To nejdůležitější však přišlo až v play-off. Během něj pokračovali v solidní formě Bulldogs Brno Black a po výhrách nad Hodonínem, Gullivers nebo Tatranem Střešovice Red postoupili až do finále. Tam se jim postavily do cesty již zmiňované Vítkovice, jež v semifinále porazily na nájezdy právě Olomouc. Poslední duel turnaje se ovšem vydařil Brňanům díky výsledku 10:5.

Akční průběh nechyběla ani kategorii elévů, kde bylo dost adeptů na medaile. Ve vyřazovacím systému ale mohli uspět pouze někteří. Do finále se nakonec probojoval Litvínov, který rozstřílel Rudnou a Hattrick B a přetlačil Spartu v nájezdech, přičemž ho doplnily Otrokovice po cestě přes Tatran, Bulldogs nebo Gullivers.

Souboj o zlato lépe rozehrál Litvínov, jenž se ujal vedení 4:0. Panthers ovšem začali dotahovat manko a ve druhém poločase ještě nemohli být Severočeši úplně v klidu. Otrokovice se ale nepřiblížily více než na 3:5 a Bivoj zaznamenal cenné prvenství.

Poměrně defenzivní bylo play-off přípravek, do něhož putovaly týmy ze dvou velkých skupin po sedmi účastnících. V semifinále slavili Black Angels díky výsledku 3:0 nad Hattrickem Brno, druhý finalista Vítkovice potom zdolal Spartu Praha výsledkem 1:0 až na nájezdy. Stejným způsobem navíc Vítkovice triumfovaly také ve finále, protože ani v něm nepadl žádný gól a rozhodovala speciální disciplína.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Obhajoba v kategorii Hobby: Kladenský expres rozhodl těsně před koncem

Je rozhodnuto o posledním titulu na Brno Open Game 2022. Kategorii Hobby stejně jako před rokem vyhrál Kladenský expres, který zvládl neskutečné drama proti Flamingos Brno. Rozhodovalo se gólem v poslední minutě. První trefu zaznamenali Flamingos a narušili plány papírového favorita. Pak ale přišly tři trefy Kladenského expresu a mohlo se zdát, že se Středočeši opět

Richmond se vrací na trůn, ve finále rozstřílel Södru Böhmen

Richmond je zpět na vrcholu! Elitní kategorii Brno Open Game vyhrálo zkušené mužstvo po jednoleté pauze, kterou mu loni způsobilo IBK Södra Böhmen. Právě tento výběr porazil Richmond ve finále vysokým rozdílem. Vyrovnaný stav 0:0 trval až do páté minuty, kdy ho poprvé upravil Jiří Koutný. A právě tento moment nastartoval střelecký apetit Richmondu. Na

Draci jsou mistři! Říčany porazily Branické rytíře

Dospělý turnaj Open Game 2022 zná svého prvního šampióna. Pro titul v kategorii Muži PRO si dokráčeli Draci Říčany, kteří ve finále výsledkově s přehledem porazili Branické rytíře. Říčany si dokráčely pro zlaté medaile díky finálovému skóre 6:1. Ještě v deváté minutě platil nerozhodný stav, následně se však

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

TURNAJ POD ZÁŠTITOU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

            

Copyright © 2022 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS