V dorosteneckém finále se utkaly týmy Maskantje B17 a Tatran Střešovice. Zatímco Maskantje na turnaji jednou prohráli a postup do finále si zajistili až v nájezdech, Tatran zůstával v celém turnaji stoprocentní a možná i proto byl v rozhodující bitvě mírným favoritem.

Rozhodně lépe ale do finále vstoupili v modrých dresech hrající hráči Maskantje, které po čtyřech minutách hry poslal do vedení přesnou ránou pod víko Tomáš Kvasnica. Na něj v sedmé minutě navázal nejlepší střelec týmu Roman Faith, a když se pak v minutě třinácté podruhé prosadil Kvasnica, vedli Maskantje už 3:0. Plamínek naděje pro Střešovice pak zažehl Marek Švarc, který snížil na 3:1. Tatran si vypracoval i další šance, jenže kontaktní branku nevstřelil. Několik příležitostí nezúročili ani Maskantje, závěr první půle už byl ale opět v jejich režii. Konktrétně v rukou Marka Pazsiczkého, jenž v rozmezí dvou minut zaznamenal dvě branky a s poločasovým vedením 5:1 směřovali Maskantje k dorosteneckému titulu.

Stejně jako skončila první půle, začala i ta druhá. Maskantje znovu slavili, tentokrát díky druhé brance v zápase v podání Romana Faitha. Když pak po třiceti minutách hry zvýšil Martin Kliment už na 7:1, musel by se stát zázrak, aby jeho tým o titul přišel. Možná i díky pomyslné jistotě Maskantje v závěru trochu ubrali a Tatran dokázal hrozivé skóre zkorigovat. Nejprve se v 33. minutě prosadil Martin Pretl, na kterého za čtyři minuty navázal Jiří Štovíček. Ten snížil na 7:3, víc se ale nestalo a titul v dorostenecké kategorii mohl začít slavit hráči slovenského celku Maskantje.

Autor: Martin Chroust

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Ročník 2020 přichází s novými kategoriemi!

Registrace na další ročník florbalového turnaje Brno Open Game 2020 je spuštěna. I letos se můžete těšit na přísun novinek v oblasti florbalové i mediální! Dnes si pod drobnohled vezmeme florbalovou část. Pro blížící se ročník byly otevřeny tři nové kategorie, do kterých je možné se již nyní registrovat. Pro ty nejmenší, kteří

Registrace pro Brno Open Game 2020 spuštěna!

Další ročník turnaje Hummel Brno Open Game se blíží! Zároveň se jedná o první ročník v nové grafické identitě. Červnový mezinárodní florbalový turnaj má od této chvíle spuštěnou registraci! Čtrnáctá kapitola Brno Open Game. Letos se opět turnaj uskuteční ve dvou termínech, od 18. do 21. června pro Brno Open Game KIDS a

Věřil jsem nové koncepci, prozradil vedoucí marketingu Pavel Kocourek

Na chodu Open Game se podílel už v minulých letech, ale tentokrát ho čekala úplně nová výzva. Pavel Kocourek letos převzal roli hlavního marketingového pracovníka a pokusil se nastolit nový způsob, jakým bude turnaj prezentován.  Máš za sebou první ročník v roli marketingového pracovníka Open Game. Jaké z toho máš