Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Jsou věci, které se na mládežnickém Brno Open Game nemění. Jednou z nich je bohaté složení kategorií dívek, které i letos soupeřily na turnaji. Připomeňme si tak výsledky juniorek, dorostenek nebo týmů žákyň.

Kategorie juniorek nabídla konkurenci čtrnácti družstev s ambicemi na vítězství. Po základních skupinách přitom zůstaly bez porážky pouze dvě – FBC Ostrava a Panthers Praha BLACK. Kromě nich neuniklo prvenství ve skupině ani Vítkovicím.

Lídrové základní části turnaje však postupně z turnaje vypadli. Nejdále se dostaly hráčky, jež naopak začínaly cestu play-off až z druhých příček – konkrétně FG Černý Mamby a Tatran Střešovice. Na loňský triumf ještě mezi dorostenkami chtěly navázat Mamby, jenže v zápase ani jednou nevedly a Pražanky si výsledek 4:2 pohlídaly. Bronz čekal na Ostravu s Black Angels.

Ve třech základních skupinách se konaly také souboje dorostenek. Podobně jako v juniorkách se relativně dařilo Vítkovicím, jimž nedošel dech ani v play-off. Během něj naopak prošly přes Hranice i Bohemians až do finále, kde šly na Bulldogs. Zrovna Brňanky jim ve skupině podlehly 1:6 a toužily si napravit reputaci. Nakonec ale Vítkovice slavily i podruhé, když uhlídaly skóre 3:1.

Starší žákyně si připravily čtyři skupiny po čtyřech týmech, v nichž se odehrály velké bitvy. Pouhé dvě branky inkasovaly v základní skupině Vítkovice, které navíc vstupovaly do play-off s plným počtem bodů. Finále však nakonec mělo složení Black Angels – FBS Olomouc. Pražanky v něm nakonec uspěly 4:3, když všechny své góly nastřílely během druhého poločasu. Z bronzu se radovaly starší žákyně IBK Yellow Lightnings s Vítkovicemi.

Turnaj mladších žákyň měl zlatou tečku pro FG TEAM po finálové výhře nad Spartou Praha. Šlo o strhující podívanou, kde se obě družstva přetahovala o těsný náskok a došlo až na samostatné nájezdy. K nim ale teoreticky ani nemuselo dojít, protože gólmanka FG TEAM se v závěru druhé půle přiznala k teči a mohl útočit soupeř. Sparťanky nicméně neskórovaly a v nájezdech těsně podlehly.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Ohlédnutí: do boje šli mladší žáci, elévové nebo přípravka

Na letošním ročníku Brno Open Game se dostalo také na dětské kategorie, které se teprve připravují na velký mládežnický florbal. Jak se dařilo družstvům, která nastoupila mezi mladšími žáky, elévy nebo přípravkami? V mladších žácích byla konkurence poměrně nabitá. Přihlásilo se bezmála čtyřicet týmů, které

#MujOpenGame: sociální sítě po závěru turnaje

Že Brno Open Game 2021 už dávno skončil? To vůbec ničemu nevadí! I v této době přibývají nové příspěvky pod oficiálními hashtagy, které stojí za zmínku v našem souhrnu. Používejte #MujOpenGame také v období turnajového klidu, všechno sledujeme a dáváme zajímavým fotkám prostor.

Ohlédnutí: Kdo uspěl v juniorech, dorostencích a starších žácích?

Letošní ročník Brno Open Game je již kompletně minulostí. Turnaj však nabídl řadu skvělých momentů a velkých vítězství, která stojí za to si opět připomenout. Pojďme se tak podívat, co přinesly kategorie juniorů, dorostenců a starších žáků. Mládežnická sezóna se vůbec nerozběhla, mistrovství republiky nebylo. Spousta týmů tak přišla o

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

TURNAJ POD ZÁŠTITOU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

            

Copyright © 2021 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS