Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Brno Open Game je skutečně mezinárodní turnaj se vším všudy! Na palubovkách nejsou pouze zahraniční celky, ale také rozhodcovské páry. Jedním z nich je i ukrajinská dvojka Danylo Abelyashev a Igor Ivanchenko, která už odpískala svá první utkání.

Proč jste se rozhodli jakožto zahraniční rozhodčí, že přicestujete právě na Hummel Open Game do Brna?
Igor Ivanchenko: Byli jsme tu už minulý rok. Chybělo nám cestování a Česká republika, tak jsme opět tady. Byli jsme mnohokrát v Praze, ale Brno je velmi hezké město a jezdí sem hodně dobrých týmů. Jsme tu jednoduše kvůli florbalu!

Danylo Abelyashev: Stoprocentně souhlasím, že tu hrají družstva na velmi vysoké úrovni. Pro tento turnaj jsme se navíc rozhodli i proto, že zdejší lidé jsou skutečně milí a panuje skvělá atmosféra. Je to perfektní a vnímám to jako hlavní rozdíl oproti jiným turnajům.

Máte za sebou první odpískané zápasy na turnaji. Jak se cítíte po svém startu?
Igor: Z mého pohledu to byly takové jednoduché duely. Je ale potřeba říct, že to je teprve úplný začátek.

Danylo: Utkání v play-off budou určitě mnohem náročnější. (úsměv)

Dokázali byste porovnat, čím se liší florbal na Ukrajině a v Česku?
Igor: Vidím rozdíl například na buly, kdy čeští hráči se snaží držet rozestavení a stát třeba i dále od středu. A občas je znát, že někteří hráči tu více sledují časomíru. (smích) Kdybychom se bavili vyloženě o florbale, i my máme pár nadějných mladých týmů. Největší rozdíl je však v tom, že na Ukrajině je florbal stále mladý sport.

Danylo: Myslím si, že je to přesně tak. Když se udělá celkové porovnání, vychází z něj české týmy pořád lépe, protože mají vyšší herní úroveň.

Už máte plán, co budete na turnaji dělat ve volném čase?
Igor: Možná navštívíme historické centrum Brna a nejspíše vyzkoušíme i nějaká česká jídla. A samozřejmě budeme odpočívat.

Danylo: Určitě se budeme chtít podívat po městě, to je důležité! (úsměv) 

 

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Věřil jsem nové koncepci, prozradil vedoucí marketingu Pavel Kocourek

Na chodu Open Game se podílel už v minulých letech, ale tentokrát ho čekala úplně nová výzva. Pavel Kocourek letos převzal roli hlavního marketingového pracovníka a pokusil se nastolit nový způsob, jakým bude turnaj prezentován.  Máš za sebou první ročník v roli marketingového pracovníka Open Game. Jaké z toho máš

Držíme si laťku, za kterou se nemusíme stydět, říká ředitel turnaje Dan Koubek

Průběh Hummel Open Game 2019 měl stejně jako v minulých letech pod dohledem ředitel turnaje Dan Koubek. V rozhovoru se vrátil k uplynulé akci a vyzdvihl důležité myšlenky, které tento ročník přinesl. Jaký je váš celkový dojem z letošního Hummel Open Game? Myslím si, že se nám podařilo uspořádat turnaj v takové kvalitě, na jakou jsou naši

Shrnutí dospělé části Hummel Open Game 2019

Uplynulý týden patřil na Hummel Open Game 2019 dospělým kategoriím. Připomeňte si ve zkratce vítěze jednotlivých kategorií a jejich putování za turnajovým triumfem. Do kategorie amatérů zasáhlo 38 mužstev rozdělených do osmi základních skupin. Úvodní fází turnaje prošli bez zaváhání Shooters Beta, Žltý Sneh, a

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

          

Copyright © 2019 Váš prostor, s.r.o. | Webdesign Pavel Kocourek | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS