Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Historický úspěch pro ATU Košice
Turnaj starších žáků obstaralo 50 družstev, jež byla rozdělena do deseti základních skupin. Nejvyrovnanější souboj o první příčku proběhl ve skupině B, kterou vyhrál Primátor Náchod díky vyššímu rozdílu skóre před Black Angels. Těsný úspěch v úvodní části Open Game zaznamenali také hráči Panthers Praha, jimž stačil jednobodový náskok před Kanonýry Kladno. Naopak bez porážky odehrálo první zápasy ATU Košice, Vítkovice či Mladá Boleslav s ostravským FBC.

V dalším průběhu turnaje zvítězily některé týmy výraznými výsledky. Příkladem je první kolo play-off z pohledu Startu98 (18:1), Hattricku Brno (13:0) i FBŠ Plzeň (14:2). Největší výhru si ale připsala Sparta Praha Red v měření sil se Snipers Třebíč. Konečný stav byl 31:1, když Matěj Eisenkolb dal tři branky a připravil sedm asistencí. Vysoký bodový zisk slavil také Alex Ilčišin (4+3).

První místo turnaje nakonec obsadil slovenský celek z Košic. ATU předvedlo velkou herní sílu, protože ve čtvrtfinále i v semifinále muselo obracet nepříznivé skóre. Rozhodující duel se Spartou pak dopadl vítězně 7:4. Slovenské družstvo tak vyhrálo tuto kategorii Open Game poprvé v historii.

 

Dorostenci Black Angels zvrátili průběh finále
V dorostencích se dostaly do čela skupin vesměs favorizované týmy. Papírově nejlepší postavení před vyřazovací fází měly výběry Královských Vinohrad nebo Tatranu Střešovice s Black Angels. Dařilo se také Spartě, která prošla pěti zápasy skupinové fáze s poměrem gólů 40:1.

Play-off pokračovalo vyrovnanými utkáními, v nichž došlo k samostatným nájezdům. Tuto herní disciplínu zvládli Bulldogs Brno a Plzeň, ale stejným způsobem herně obstála třeba i družstva Sokola Jaroměř s Gullivers.

Do semifinále se kromě Bulldogs dostal i druhý brněnský tým Hattrick. Ten však nestihl smazat rozdíl ve skóre proti Střešovicím a padl 2:5. Buldočí florbalisté posléze nestačili na Black Angels po výsledku 2:3. Finále tak přineslo pražské derby, ve kterém měl dlouho navrch Tatran. V posledních dvou minutách ale Black Angels zlomili nerozhodný stav na svoji stranu a klání skončilo jejich vítězstvím 5:3.

 

Juniorský titul má zaslouženého držitele
Do nejstarší věkové kategorie chlapců do 19 let bylo zařazeno 25 týmů. Suverénně největší počet branek nastřílely Střešovice, které se staly vítězem základní skupiny E v konkurenci soupeřů jako Gullivers Brno White nebo Náchod. Druhý gulliverský celek Orange si vedl také dobře, protože uspěl ve skupině D.

Relativně překvapivých výkonů dosahovalo Torpedo Havířov, které ze třetí pozice postupně došlo až do finálového souboje. V posledním utkání celé Open Game narazili havířovští hráči na Střešovice, jejichž střelecké představení bylo stoprocentně efektivní. Tatran triumfoval jednoznačně 10:1, když se hattrickem prezentoval Michal Nový.

IBK Kachny dvakrát pokořily slovenskou reprezentaci
O nejlepších florbalistkách kategorie juniorek se rozhodovalo mezi desíti družstvy. Jediným výběrem, jenž v základní skupině ani jednou nezaváhal, byly IBK Kachny. Se třemi vítězstvími a remízou zakončily základní skupinu hráčky Tigers Jižní Město.

Do turnaje se zapojily i dva mezinárodní celky, a to Hungary Select se Slovenskem U18. Maďarské reprezentantky ovšem vypadly ve čtvrtfinále právě s druhým jmenovaným týmem, jehož cesta vedla až do finále. V něm proběhla repríza zápasu s Kachnami a IBK opět zvítězilo, tentokrát 5:2. Nezpochybnitelnou zásluhu na zlatých medailích má čtyřbodová Barbora Husková (2+2).

Tento článek si četlo již: 1184 čtenářů
autor: Dan Koubek

21. - 24.6.
28.6 - 1.7.
Copyright © 2018 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS