Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Z dětského Hummel Open Game 2019 zbývá shrnout výsledky posledních mládežnických kategorií. Osvěžte si vzpomínky na turnaj starších žáků, dorostenců, dorostenek a juniorek s juniory.

Starší žáci se utkali v konkurenci 52 týmů, které pomýšlely na medailové pozice. Velmi dobře si v základních skupinách vedly například Sparta Praha Red, když získala 12 bodů se skóre 32:1. Jediný gól inkasovali také Bulldogs Brno Orange (celkově 13:1 ze tří duelů).

V play-off se ale počet družstev začal postupně snižovat a šance na titul si udrželo pouze pár z nich. Do finále postoupili z dramatického semifinále Panthers Praha, kteří zvládli nájezdy proti FBC Liberec. Druhým finalistou se potom stal Tatran Střešovice Red díky vysoké výhře 9:0 nad Bučis Teamem. A pražské derby o zlato nakonec urval ve svůj prospěch Tatran, protože Panthers přestřílel 7:3.

V kategorii dorostenců poměřilo síly 46 soupeřů. Až do finále postoupil bez jediné porážky Tatran Střešovice, který dal v každém zápase základní skupiny osm branek a největší problémy měl až v semifinále proti Liberci (2:1).

Druhým účastníkem finále byl slovenský výběr Maskantje B17, jemuž utekly jediné body v duelu s Vysočina Crew. Vyřazovací fáze však Maskantje sedla na výbornou a Střešovice se musely smířit s finálovým neúspěchem 3:7. Tři kanadské body si připsali Roman Faith s Tomášem Kvasnicou (oba 2+1).

Turnaj dorostenek se konal mezi deseti týmy, z nichž se do finále probojovaly Florbal Ústí Girls a Ivanti Tigers Jižní Město. Severočešky prošly skupinou s bilancí tří výher a jedné remízy, přičemž v play-off vyřadily JeMoBu (2:1) a Pitbullky Kolín (6:2). Hráčky z Prahy na rozdíl od Ústí zvládly skupinu bez jakékoliv ztráty a stejně si vedly také v dalších utkáních proti Bulldogs Brno (2:1) a Zlín Lions (7:3).

Závěrečný zápas turnaje se dlouho vyvíjel lépe pro Ústí, nicméně Tigers ve druhém poločase vyrovnaly z 0:2 na 2:2 a vynutily si nájezdy. O zlatých medailích tak rozhodlo přesné střílení Andrey Břeské, která zajistila titul pražským dorostenkám.

Mezi juniorkami na sebe narazilo 12 družstev ve třech skupinách. Ze základní části Open Game vyšly vítězně Židenice, Vítkovice a FBŠ Jihlava. Všichni lídři skupin posléze postoupili i do semifinále turnaje, kde je doplnil Tatran Střešovice. A právě Pražanky v této fázi uhájily výhru 3:1 nad Jihlavou a pokračovaly do boje o zlato. Druhé semifinále Židenice–Vítkovice dopadlo zdárně pro Brňanky (3:2).

Střešovice potvrdily svoji vzestupnou formu i ve finále a nad Židenicemi uspěly 5:2. Přestože tak Tatran šel do play-off ze druhého místa skupiny C, nic mu nebránilo vyšplhat až k vysněnému triumfu.

Jednatřicet juniorských týmů se snažilo uspět na letošním turnaji. Mezi osm nejlepších se dostaly hned dva výběry Hattricku Brno, které však skončily na Bulldogs Brno a Sokolu Pardubice. K těmto celkům se v semifinále přidali Black Devils a Gullivers. Ďáblové si nakonec věděli rady s Pardubicemi (4:2) a ve finále vyzvali buldoky, jimž těsně vyšel zápas proti gulliverskému rivalovi (2:1).

Poslední utkání juniorů gólově otevřeli Bulldogs, jenže Black Devils potom využili přesilovku a před oběma týmy stála výzva v podobě nájezdů. V nich mířil přesně slovenský tým a stal se mistrem pro rok 2019.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Držíme si laťku, za kterou se nemusíme stydět, říká ředitel turnaje Dan Koubek

Průběh Hummel Open Game 2019 měl stejně jako v minulých letech pod dohledem ředitel turnaje Dan Koubek. V rozhovoru se vrátil k uplynulé akci a vyzdvihl důležité myšlenky, které tento ročník přinesl. Jaký je váš celkový dojem z letošního Hummel Open Game? Myslím si, že se nám podařilo uspořádat turnaj v takové kvalitě, na jakou jsou naši

Shrnutí dospělé části Hummel Open Game 2019

Uplynulý týden patřil na Hummel Open Game 2019 dospělým kategoriím. Připomeňte si ve zkratce vítěze jednotlivých kategorií a jejich putování za turnajovým triumfem. Do kategorie amatérů zasáhlo 38 mužstev rozdělených do osmi základních skupin. Úvodní fází turnaje prošli bez zaváhání Shooters Beta, Žltý Sneh, a

Náš Open Game: finálový den na sociálních sítích

Hummel Open Game 2019 má za sebou finiš v podobě finálového dne. Jaké příspěvky se objevily v neděli na sociálních sítích, poodhaluje následující shrnutí kolem hashtagu #MujOpenGame. Cesta Gymnázia Chomutov skončila před medailovým semifinále. Ani to však neznamená žádnou tragédii

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

          

Copyright © 2019 Váš prostor, s.r.o. | Webdesign Pavel Kocourek | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS