Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Dětský turnaj Hummel Open Game 2019 je už minulostí. Připomeňte si konečné výsledky a držitele trofejí v kategoriích přípravek, elévů, mladších a starších žákyň i mladších žáků.

Letošního turnaje přípravek se zúčastnilo 16 týmů, které se utkaly ve dvou základních skupinách. První z nich opanovali Panthers Otrokovice se skóre 66:8 ze sedmi utkání. Ve skupině B se potom dostala na vrchol Sparta Praha díky šesti vítězstvím a jedné remíze. Z následného play-off však vzešlo mírně odlišné složení finále.

Panthers procházeli vyřazovací fází přesvědčivě a cestou do finále porazili Hornets Brno (10:4), Troopers Black (6:1) a Vítkovice (8:4). Ze druhé skupiny si ovšem souboj o zlato zajistil Hummel Hattrick Brno Black. Ten skončil třetí, ale výhrami nad Litoměřicemi (7:2), Bulldogs Brno Girls (3:1) a právě nad papírově favorizovanou Spartou (4:3pn) získal šanci na titul.

Finále přípravek přineslo neuvěřitelné drama. Hattrick se ujal vedení 1:0, jenže Otrokovice vyrovnaly a dotáhly zápas k nájezdům. V nich byli úspěšnější Panthers a stali se vítězi svojí kategorie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Brno Hummel Open Game (@hummelopengame),

Elévové se rozdělili do sedmi skupin, v nichž celkově bylo 36 družstev. Mezi nejlepších osm se přes play-off postupně probojoval Očov Hodonín, AS Trenčín, Florbalová škola Plzeň, Gullivers Brno A, Coyotes Jablunkov, ATU Košice, Vítkovice a Bulldogs Brno.

Vítkovičtí hráči se nakonec dostali až do finále, když buldoky vyřadili 14:2 a Trenčínu nechali bronz po výsledku 7:1. Jablunkov si poradil s ATU 3:2 i Plzní 10:3 a byl připraven na regionální derby ve finále. V posledním duelu elévského turnaje padlo 13 gólů, přičemž výhru pro sebe urvali Coyotes. Nad Vítkovicemi uspěli 8:5 a zaznamenali skvělou tečku za Open Game.

Z deseti týmů mladších žákyň se nejlepšími výkony ve skupinách prezentovala Česká Lípa s Black Angels. Oba výběry ani jednou neprohrály a Pražanky měly úchvatné skóre 45:2 ze čtyř zápasů.  Pozici favoritů potvrzovala družstva také během play-off a potkala se v samotném finále turnaje.

Mladší žákyně Black Angels využívaly přesného zakončení a brzy si nad Českou Lípou vypracovaly náskok. V součtu tak opanovaly duel o zlaté medaile 10:4 a trofej šla do jejich rukou. „Bylo to tu skvělé a byla sranda. Taky se nám dařilo vyhrávat, což bylo super a měly jsme z toho pořád radost,“ hodnotila v rozhovoru Denisa Výborná, mimo jiné dcera bývalého hokejisty se zkušenostmi z NHL Davida Výborného.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Brno Hummel Open Game (@hummelopengame),

Hummel Open Game mladších žáků měl zajímavý průběh. Do soubojů v úvodní časti turnaje se pustilo 59 týmů, přičemž každý z nich hnala touha dosáhnout na nejvyšší pozice. O šanci na prvenství vážně uvažovaly Vítkovice, které po stoprocentně zvládnuté základní skupině neváhaly ani v play-off. Ostravané ukončili turnaj Rožnovu (11:0), Židenicím (3:1), Šternberku (3:2) i Bulldogs Brno (6:1).

Ve finále čekal Vítkovice poměrně překvapivý vyzyvatel. Jesenice, jež byla ve svojí skupině až čtvrtá, se musela probojovat přes soupeře jako Karviná (9:2), Olomouc (7:5), Tatran Střešovice Red (5:3), Troopers White (13:3) a Florbalovou školu Plzeň (5:3). Senzační tažení Jesenice ale ve finále utnuly právě Vítkovice, když braly zlato za výsledek 5:3.

Osmička družstev starších žákyň poměřila síly ve dvou základních skupinách. A neporazitelnost si po úvodních třech zápasech udržely hráčky Bulldogs Brno a FBC Hranice. Vývoj turnaje nakonec svedl ve finále proti sobě právě tyto protivníky, kterým se dařilo i v nadstavbové části.

Bulldogs šly do finále s motivací vrátit Hranicím porážku z nadstavby, což se skutečně i stalo. Brňanky se navzdory ztracenému náskoku 2:0 vrátily do výhody a finále dopadlo 3:2 v jejich prospěch. Z podpory domácích fanoušků tak Bulldogs vytěžily maximum a mohly slavit úžasný úspěch.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Hummel Open Game už plánuje svůj další ročník

Ani příští rok nebude v Brně chybět významná florbalová akce. Mezinárodní turnaj Hummel Open Game měl letos na programu už svůj třináctý ročník a jeho tradice bude pokračovat i nadále. Příští Open Game 2020 tak bude celkově už čtrnáctá, přičemž se v rámci ní odehraje podvanácté turnaj dětí. Právě mládežnické

Věřil jsem nové koncepci, prozradil vedoucí marketingu Pavel Kocourek

Na chodu Open Game se podílel už v minulých letech, ale tentokrát ho čekala úplně nová výzva. Pavel Kocourek letos převzal roli hlavního marketingového pracovníka a pokusil se nastolit nový způsob, jakým bude turnaj prezentován.  Máš za sebou první ročník v roli marketingového pracovníka Open Game. Jaké z toho máš

Držíme si laťku, za kterou se nemusíme stydět, říká ředitel turnaje Dan Koubek

Průběh Hummel Open Game 2019 měl stejně jako v minulých letech pod dohledem ředitel turnaje Dan Koubek. V rozhovoru se vrátil k uplynulé akci a vyzdvihl důležité myšlenky, které tento ročník přinesl. Jaký je váš celkový dojem z letošního Hummel Open Game? Myslím si, že se nám podařilo uspořádat turnaj v takové kvalitě, na jakou jsou naši

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

          

Copyright © 2019 Váš prostor, s.r.o. | Webdesign Pavel Kocourek | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS