Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Přestože se v roce 2020 mnoho turnajů nekonalo, jeden z nich byl jistota. Opět se totiž uskutečnil Brno Open Game, který se přizpůsobil omezením a nabídl účastníkům v rámci možností co nejlepší zážitek. Jak covidový ročník vypadal?

I přes všemožná opatření zůstala turnaji klasická doba konání. Pro mládež i dospělé kategorie se samostatně vyhradily čtyři dny v termínech 18.–21. června a 25.–28. června. Na žádné zkracování tak nedošlo a organizátoři připravili největší množství utkání, jaké jen bylo možné. A přestože platila zvýšená hygienická pravidla, Open Game si všichni užívali na maximum.

K vidění byla řada skvělých soubojů, které aspoň trochu vynahradily předčasný konec soutěží z jara. V kategorii juniorů triumfoval IBF Tuppar Střešbörg, který zaváhal pouze ve skupině s Hornets Brno. Zato bez jediné porážky prošel turnajem tým DDM Keramika Plzeň, což mu zajistilo zlato mezi dorostenci.

Z dorostenek se dařilo nejlépe Černým mambám, jež slavily po rozhodující výhře 3:0 nad Znojmem. Finále opanovaly stejným skóre i juniorky Židenic, když si poradily s Bohemians. Mohly tak mít radost z povedeného turnaje ve svém domovském městě. Co však klokankám uteklo v juniorkách, to napravily mezi staršími žákyněmi. Tam poslední duel zvládly 3:1.

Ještě vyrovnanější bitvu urvali ve svůj prospěch starší žáci FBC Liberec proti Spartě 2:1. Ovšem za vrchol turnaje pomstili své klubové kolegy mladší žáci, když sparťané přestříleli Vsetín. Další zlato do hlavní města potom odvezli Wizards Praha v kategorii elévů, přičemž přípravkám vládly Vítkovice.

Ve druhém termínu Open Game se již konaly kategorie dospělých. Novinkou byly souboje Mužů U21, kde se hrála skupina každý s každým. Z ní nakonec vyšly po společných zápasech jako šampióni IBK Plantážníci.

Na brněnský turnaj tradičně jezdí i spousta hobby mužstev, která podávají velmi dobré výkony. Ne nadarmo tak lze Open Game považovat za takové neoficiální mistrovství republiky kategorie amatérů. Z nabité konkurence vyšly v roce 2020 s mistrovským titulem Fialový Kobry Globo Gym a navázaly na úspěchy z dřívějších let.

Co se týče hlavní kategorie Muži Elite, po roční odmlce patřila trofej velezkušenému Richmondu. Na stříbrném místě zůstal výběr IBK Södra Böhmen, který podruhé za sebou nestačil na finálového soupeře. Proto si převážně jihočeský tým přeje, aby napotřetí vysněný cíl pokořil. Kategorii Muži Pro potom dovedl k vítězství Tým na hraně.

Komu se bude dařit letos? Kdo bude nejhladovější po úspěchu? Přinese Brno Open Game nějaké překvapení? Registrace jsou stále otevřené! Rozhodně neváhejte, zúčastněte se i vy této velké florbalové akce a zahrejte si zápasy, které současnému ročníku stále schází.

Tým můžete přihlásit ZDE. Termín mládežnického turnaje je 24.–27. června, dospělí pak hrají 1.–4. července. Jak se na dětské souboje těší například Monika Chromá z Hattricku Brno, přinášíme v rozhovoru ZDE.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Staň se pořadatelem Brno Open Game 2021!

Nemáš žádné plány během termínu Open Game? Potom se nabízí skvělá šance! Stále se můžeš přihlásit do organizačního týmu turnaje a získat řadu výhod. Pořadatelé mají přidelěnou svoji halu, kde během turnaje pomáhají, aby všechno běželo podle plánu. A jak se mezi ně zapojit? Stačí vyplnit jednoduchý formulář,

Registrace jedou! Stále máte možnost zúčastnit se Open Game 2021

S letošním ročníkem Brno Open Game se počítá. Registrace týmů je stále možná, nezapomeňte se tak přihlásit a uhasit žízeň po florbale! Ani letos nebude chybět turnaj pro mládežnické kategorie i dospělé. Pro děti jsou připraveny souboje od minipřípravek až po juniory, mužské týmy potom budou rozděleny do skupin Hobby, Pro a Elite. Chcete se zapojit i vy? Stále

Příběh týmu: Jak Fialové Kobry opět ovládly hobby kategorii Open Game

Když týmy jednou přijedou na Brno Open Game, často se rády vrací i v dalších letech. Jedním takovým příkladem jsou Fialové Kobry Globo Gym, které ovládly loňskou kategorii Hobby. A nebylo to poprvé, co se na brněnských hřištích představily. Florbalisté Fialových Kober zvládli finále 2020 a dosáhli na velký úspěch. Vyhráli totiž

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

Copyright © 2021 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS