Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Elitní finále zná své účastníky. Po dvou letech si ho zahraje IBK Södra Böhmen, kterou premiérově doplní Team Kazachstan. Bronzové pozice bere Střešbörg a Rybičky jsou fajn.

Ve finále se představí hráči IBK Södra Böhmen potom, co vyřadili IBF Tuppar Střešbörg. Jihočeši dokázali rychle odpovědět na trefu protivníka a také v dalších minutách s ním hráli těsnou bitvu. Většinu času se však Střešbörg musel dotahovat a před koncem ztrátu už nesmazal. Södra Böhmen i díky čtyřem trefám Matěje Černého vyhrála 6:3 a poprvé od roku 2019 se představí ve finále.

„Byli jsme tady už minulý týden na mládežnickém turnaji, kde jsme skončili ve čtvrtfinále. Jsme rádi, že jsme mezi muži urvali placku a užili si Open Game jako každý rok,“ říkal Michael Kočandrle z týmu Tupparu. Mrzelo ho však příliš mnoho inkasovaných gólů z oslabení. „Kdybychom se zbytečně nenechali vylučovat, mohl zápas vypadat jinak. Škoda, příští rok k tomu chceme přistoupit zodpovědněji,“ nepochyboval.

Vzhledem ke konkurenci je umístění pro Střešbörg velkou odměnou. „Při pohledu na základní skupinu bychom asi nečekali, že budeme takto proplouvat turnajem. Určitě jsme spokojení, jak jsme to zvládli,“ ujistil autor pěti tref a stejného počtu asistencí. Podle Kočandrleho jde nejspíše o velký úspěch. „Přece jen poprvé startujeme v elitní kategorii mužů a pro řadu z náš šlo o premiéru,“ doplnil.

 

 

Druhým finalistou se stal Team Kazachstan, jenž vyzrál na Rybičky jsou fajn. V jednu chvíli vedl Kazachstan dokonce o tři góly a zdálo se, že postoupí s přehledem, jenže Rybičky ho ještě výrazně potrápily. Těsně před koncem vrcholil silný tlak, ale vyrovnání nepřišlo a Kazachstan udržel skóre 4:3.

„Semifinále se mi zdálo z utkání play-off jako nejlehčí a nechápu, že jsme ho nezvládli. Říkali jsme si, co si chceme pokrýt a mít pohlídané, ale nedařilo se nám to. Možná to byl klíč k naší prohře,“ přemítal Lukáš Netrefa za Rybičky jsou fajn. Přestože přijel až na vyřazovací část. „Minulý týden jsem tady ovšem byl s dětmi, což byl v něčem hezčí turnaj. Tady na dospělé části se jen hraje a pak většina lidí chodí lejt,“ vystihl s úsměvem.

Zároveň však dodal, že si kolektivu kolem Rybiček hodně cení. „Pokaždé, když jedeme s touto partou na nějaký turnaj, tak je to fajn. Kluci tady mají zkušenost, že základní skupina nebývá dobrá, ale v play-off se předvádí super výkony,“ popsal Netrefa. Jelikož může srovnávat, řadí Brno Open Game mezi letními turnaji vysoko. „Drží si standard, který organizátoři chtějí. Turnaj je stále velmi dobrý,“ pochválil.

Finále IBK Södra Böhmen – Team Kazachstan začíná od 15.30. Sledovat ho můžete v online přenosu ZDE.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Ohlédnutí: do boje šli mladší žáci, elévové nebo přípravka

Na letošním ročníku Brno Open Game se dostalo také na dětské kategorie, které se teprve připravují na velký mládežnický florbal. Jak se dařilo družstvům, která nastoupila mezi mladšími žáky, elévy nebo přípravkami? V mladších žácích byla konkurence poměrně nabitá. Přihlásilo se bezmála čtyřicet týmů, které

Ohlédnutí: takto dopadly dívčí kategorie na Open Game

Jsou věci, které se na mládežnickém Brno Open Game nemění. Jednou z nich je bohaté složení kategorií dívek, které i letos soupeřily na turnaji. Připomeňme si tak výsledky juniorek, dorostenek nebo týmů žákyň. Kategorie juniorek nabídla konkurenci čtrnácti družstev s ambicemi na vítězství. Po základních skupinách přitom zůstaly bez porážky

#MujOpenGame: sociální sítě po závěru turnaje

Že Brno Open Game 2021 už dávno skončil? To vůbec ničemu nevadí! I v této době přibývají nové příspěvky pod oficiálními hashtagy, které stojí za zmínku v našem souhrnu. Používejte #MujOpenGame také v období turnajového klidu, všechno sledujeme a dáváme zajímavým fotkám prostor.

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

TURNAJ POD ZÁŠTITOU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

            

Copyright © 2021 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS