Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Kdo se utká ve finále kategorie Muži Pro? O tom rozhodla semifinále mezi IBK ŠÍDLOS s Opavou a Pořádmálo proti Rodeu 42. Zatímco jeden výsledek byl poměrně těsný, druhý přinesl vysoký rozdíl.

Prvním finalistou se stala Opava, když si poradila s IBK ŠÍDLOS tygřík výsledkem 3:1. Všechny branky přitom padly už během prvního poločasu a určily, kdo si zahraje o celkový triumf na turnaji. „Semifinále bylo vyrovnané. Rozhodovaly individuální chyby soupeře, kdy nám to otevřeli, a pak jsme skóre ubojovali,“ řekl opavský gólman Kryštof Bezděk.

Jeho mužstvo dosud těžilo z kvalitní obrany. „Kluci pomáhají a blokují. Z toho plyne, že dostáváme málo gólů a zatím se nám jich daří dávat hodně. Takže spokojenost,“ těšilo brankáře. Opavu však od trofeje dělí ještě jeden duel – od 14 hodin vyzve ve finále IBK Pořádmálo. „Ve skončilo vzájemné utkání remízou 2:2. Proto očekáváme velmi vyrovnaný souboj,“ shrnul Bezděk.

Florbalisté Pořádmálo měli výsledkově lehčí práci než Opava. Semifinále proti IBK Rodeo 42 Praha totiž zvládli s přehledem 7:1. Výběr z hlavního města korigoval manko až ve druhé půli, kdy IBK kontrolovalo zápas a nedopustilo žádnou otočku.

„Chyběli nám dva hráči, tížilo nás zranění a scházely fyzické síly,“ zhodnotil za bronzové Rodeo Vojtěch Židův. Zároveň ale uznal, že bronz z Brno Open Game znamená velký úspěch. „Nejeli jsme sem s vysokými očekáváními ani ambicemi. Myslím si, že na to, jaký máme tým a že jsme si na florbalku rok nesáhli, tak je třetí místo dobré,“ usoudil.

Pražany nakopl vítězný start i třetí pozice v základní skupině. „Potom jsme si říkali, že bychom se mohli probojovat ještě někam dál. Určitě se budeme chtít vrátit, snad nás nezlomí žádné zranění a příští rok obhájíme minimálně bronz,“ dodal Židův.

Finále kategorie Pro mezi Opavou a IBK Pořádmálo startuje ve 14.00. Sledovat ho můžete pomocí online přenosu ZDE.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Ohlédnutí: do boje šli mladší žáci, elévové nebo přípravka

Na letošním ročníku Brno Open Game se dostalo také na dětské kategorie, které se teprve připravují na velký mládežnický florbal. Jak se dařilo družstvům, která nastoupila mezi mladšími žáky, elévy nebo přípravkami? V mladších žácích byla konkurence poměrně nabitá. Přihlásilo se bezmála čtyřicet týmů, které

Ohlédnutí: takto dopadly dívčí kategorie na Open Game

Jsou věci, které se na mládežnickém Brno Open Game nemění. Jednou z nich je bohaté složení kategorií dívek, které i letos soupeřily na turnaji. Připomeňme si tak výsledky juniorek, dorostenek nebo týmů žákyň. Kategorie juniorek nabídla konkurenci čtrnácti družstev s ambicemi na vítězství. Po základních skupinách přitom zůstaly bez porážky

#MujOpenGame: sociální sítě po závěru turnaje

Že Brno Open Game 2021 už dávno skončil? To vůbec ničemu nevadí! I v této době přibývají nové příspěvky pod oficiálními hashtagy, které stojí za zmínku v našem souhrnu. Používejte #MujOpenGame také v období turnajového klidu, všechno sledujeme a dáváme zajímavým fotkám prostor.

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

TURNAJ POD ZÁŠTITOU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

            

Copyright © 2021 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS