Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Na letošním ročníku Brno Open Game se dostalo také na dětské kategorie, které se teprve připravují na velký mládežnický florbal. Jak se dařilo družstvům, která nastoupila mezi mladšími žáky, elévy nebo přípravkami?

V mladších žácích byla konkurence poměrně nabitá. Přihlásilo se bezmála čtyřicet týmů, které začaly cestu turnajem v osmi základních skupinách. Utkání přinesla dost vysokých vítězství a výrazné rozdíly ve skóre, což prokázala třeba Olomouc (skóre ve skupině 73:4) nebo Vítkovice (43:5).

To nejdůležitější však přišlo až v play-off. Během něj pokračovali v solidní formě Bulldogs Brno Black a po výhrách nad Hodonínem, Gullivers nebo Tatranem Střešovice Red postoupili až do finále. Tam se jim postavily do cesty již zmiňované Vítkovice, jež v semifinále porazily na nájezdy právě Olomouc. Poslední duel turnaje se ovšem vydařil Brňanům díky výsledku 10:5.

Akční průběh nechyběla ani kategorii elévů, kde bylo dost adeptů na medaile. Ve vyřazovacím systému ale mohli uspět pouze někteří. Do finále se nakonec probojoval Litvínov, který rozstřílel Rudnou a Hattrick B a přetlačil Spartu v nájezdech, přičemž ho doplnily Otrokovice po cestě přes Tatran, Bulldogs nebo Gullivers.

Souboj o zlato lépe rozehrál Litvínov, jenž se ujal vedení 4:0. Panthers ovšem začali dotahovat manko a ve druhém poločase ještě nemohli být Severočeši úplně v klidu. Otrokovice se ale nepřiblížily více než na 3:5 a Bivoj zaznamenal cenné prvenství.

Poměrně defenzivní bylo play-off přípravek, do něhož putovaly týmy ze dvou velkých skupin po sedmi účastnících. V semifinále slavili Black Angels díky výsledku 3:0 nad Hattrickem Brno, druhý finalista Vítkovice potom zdolal Spartu Praha výsledkem 1:0 až na nájezdy. Stejným způsobem navíc Vítkovice triumfovaly také ve finále, protože ani v něm nepadl žádný gól a rozhodovala speciální disciplína.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Ohlédnutí: takto dopadly dívčí kategorie na Open Game

Jsou věci, které se na mládežnickém Brno Open Game nemění. Jednou z nich je bohaté složení kategorií dívek, které i letos soupeřily na turnaji. Připomeňme si tak výsledky juniorek, dorostenek nebo týmů žákyň. Kategorie juniorek nabídla konkurenci čtrnácti družstev s ambicemi na vítězství. Po základních skupinách přitom zůstaly bez porážky

#MujOpenGame: sociální sítě po závěru turnaje

Že Brno Open Game 2021 už dávno skončil? To vůbec ničemu nevadí! I v této době přibývají nové příspěvky pod oficiálními hashtagy, které stojí za zmínku v našem souhrnu. Používejte #MujOpenGame také v období turnajového klidu, všechno sledujeme a dáváme zajímavým fotkám prostor.

Ohlédnutí: Kdo uspěl v juniorech, dorostencích a starších žácích?

Letošní ročník Brno Open Game je již kompletně minulostí. Turnaj však nabídl řadu skvělých momentů a velkých vítězství, která stojí za to si opět připomenout. Pojďme se tak podívat, co přinesly kategorie juniorů, dorostenců a starších žáků. Mládežnická sezóna se vůbec nerozběhla, mistrovství republiky nebylo. Spousta týmů tak přišla o

Všechny články

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Instagram

HASHTAGY TURNAJE

#MUJOPENGAME

        

TURNAJ POD ZÁŠTITOU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

            

Copyright © 2021 Váš prostor, s.r.o. | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS